Ćwiczysz lub jesteś na diecie? cd. 2

reklama

Pierwszy głód…..


Poznajesz sytuację, w której zaczynasz odchudzanie czy ćwiczenia i jedyne o czym możesz myśleć to jedzenie? Sytuacja znana - powód oczywisty. Programy treningowe czy plany dietetyczne są oparte na niskokalorycznych dietach. W większości przypadków powstający głód jest jedynie ochotą na zjedzenie jakiejś przekąski czy śmieciowej żywności, do której organizm jest przyzwyczajony.

Organizm podczas diet, ale i nie tylko domaga się składników odżywczych. W trakcie odchudzania starasz się zapewnić sobie najwyższą ilość tych składników, jednak dostarczenie ich w 100% jest dość trudne. Gdy organizm jest głodny, najlepszym przyjacielem będą dodatkowe suplementy. Większość z nich zawiera bardzo mało kalorii, a mnóstwo składników odżywczych.

Jeżeli podczas odchudzania odczuwasz głód, nawet po zjedzeniu wszystkich zaplanowanych posiłków z odpowiednią liczbą kalorii niestety w pierwszej kolejności musisz walczyć z tym uczuciem. Głód nie zawsze oznacza to, że musisz jeść i jestem naprawdę głodny. W dużej mierze jest to przyzwyczajenie do jedzenia.

źródło: http://www.movpins.com/dHQxMjEyNDM2/the-back-up-plan-(2010)/still-295603968

Pierwsze uczucie spowolnienia…..


Podczas przerostu mięśnie rosną. Większe mięśnie są zdolne do większej wytrzymałości niż mniejsze. Duże mięśnie, nie gwarantują siły.Jednak odpowiednio trenowane staną się mocne i wytrzymałe na obciążenia. “Bezwzględna siła” jest tym, nad czym będzie się pracowało w późniejszych etapach programu treningowego.

Podczas wzrostu mięśni niestety spada zdolność szybkiego poruszania się. Dlatego wielu sportowców wdraża różne treningi w okresach poza sezonem. Kiedy zaczynasz odczuwać, że stajesz się wolniejszy/a to znak, że program działa.
reklama
Pamiętaj, że są to etapy zmiany odczuwane głównie na początku programu treningowego lub nowego cyklu ćwiczeń. Jeżeli nie odczuwasz ich w ogóle, oznacza to, że jesteś gotowy/a na kolejny poziom.

2 z 2
Ćwiczysz lub jesteś na diecie? cd. 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.