Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe – 8-tygodniowy plan działania

Przejście na dietę jest jednym z najłatwiejszych sposobów na to, aby zacząć odżywiać się zdrowo i zmienić swoje złe nawyki żywieniowe.

Często i słusznie mówi się, że nie każda dieta zadziała tak samo na wszystkich. W odżywianiu chodzi przede wszystkim o wybieranie, jak największej ilości produktów naturalnych, wyrobów z całych ziaren oraz wyeliminowanie wszelkiej przetworzonej żywności. Nie ma żadnych tajemnic czy sekretów w zdrowym odżywianiu. Są to prawnego rodzaju strategie, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie wyznaczonego celu (np. utrata zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki, zmniejszenie poziomu cholesterolu itp.). W 99% celem zdrowego jedzenia jest zminimalizowanie, w jak największym stopniu „śmieciowego jedzenia” i wdrożenie do jadłospisu wartościowych odżywczo produktów.
reklama
Zmiana nawyków żywieniowych nie odbywa się z dnia na dzień. Takie podejście prędzej czy później skończy się powrotem do starych przyzwyczajeń i jedzenia. Wszystko wymaga czasu, a dzięki stopniowym zmianom osiągniecie cel i utrzymacie zmiany przez długi czas, jak nie na zawsze. W tym pomoże Ci przygotowany odpowiednio 8-tygodniowy plan działania. Sprawdź, jakie to proste!

Tydzień 1

- nie dla „śmieci” – wyeliminuj fast food z diety; to właśnie one uznawane są za „śmieciowe jedzenie”, niedostarczające Ci żadnych wartości odżywczych, a mnóstwo kalorii. Poza nimi możesz jeść co i kiedy chcesz. Pod pojęciem „śmieci” mam na myśli: frytki, słodycze, lody, ciasta, burgery, pizza, słodzone napoje itp. Pierwszy tydzień nie będzie tak bardzo rygorystyczny, jednak postaraj się unikać ich w jak największym stopniu

- dni tzw. „oszustwa” – 2; ponieważ nikt nie jest doskonały, masz możliwości wykorzystania dwóch dni na tzw. oszustwa w diecie. Oznacza to, że 2 dni w tygodniu możesz zjeść wszystko, na co masz ochotę. Przez pozostałe 5 dni trzymasz się nowych zasad. Trikiem w tego rodzaju działaniu jest nauczenie się słuchania swojego ciała. Jeżeli w pewnym momencie poczujesz ochotę np. na lody, może to oznaczać potrzebę uzupełnienia braku niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Jeżeli zapragniesz hamburgera możliwe, że w Twoim menu brakuje białka (o zachciankach możesz poczytać tutaj”). Poprzez słuchanie swojego ciała i nauczenie się odpowiedniego rozpoznawania sygnałów związanych z zachciankami, możesz dostarczyć mu tego, czego naprawdę potrzebuje ze zdrowych produktów.

- tygodniowe zadanie – woda; chodzi przede wszystkim o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się wypijanie od 6-8 szklanek wody dziennie, jednak dla własnych korzyści wypijajcie więcej. Większość z nas pije zdecydowanie za mało wody i
reklama

niestety przez większą część życia chodzimy odwodnieni. Wpływa to niekorzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu oraz w dużej mierze sprawia, że czujemy się głodni, kiedy tak naprawdę jesteśmy spragnieni. Woda wypełnia nasz żołądek i sprawia, że szybciej poczujesz się najedzony.

1 z 4Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe – 8-tygodniowy plan działania Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:58 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wyrobienie nawyków pomoże być fit i zdrowym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem bardzo ważne jest to co jemu i jak jemu,dlatego korzystam z cateringu dietetycznego Dietific z Krakowa.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.