Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe cz 2

Tydzień 2

Zasady z każdego poprzedniego tygodnia kumulują się na następne, więc zero „śmieci”. Reguły od 1 tygodnia będą obowiązywać do końca. Pamiętaj, że to jest proces.

- jedz mniej, ale częściej – jedz co kilka godzin w trakcie dnia, ostatni posiłek postaraj się spożyć około 2-3h przed snem. Przestrzeganie tych zasad pozwoli Ci utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i energii do funkcjonowania w ciągu dnia. Postaraj się, aby każdy posiłek lub przekąska były odpowiednio zbilansowane, jednak na tym etapie nie musisz się martwić o to zbyt
reklama
wiele – np. 20% białka, 50% węglowodany,30% tłuszcze. Ważne jest tu, abyś uświadomił sobie, że konieczne jest dostarczenie organizmowi wartości z każdej grupy makroskładników. Zasada jedzenia 2-3h przed snem dotyczy głównie węglowodanów i tłuszczów. Pozwól wszystkim zjedzonym węglowodanom na dostanie się do Twojego krwioobiegu. Dzięki temu podczas snu Twój organizm przełączy się na tryb spalania tłuszczu, a nie przechowywania kalorii. Niestrawione i niespalone węglowodany w nocy odłożą się w Twoim organizmie jako tkanka tłuszczowa.

- dni tzw. „oszustwa” – 2; czytaj opis w tygodniu 1

- tygodniowe zadanie –węglowodany nie są wrogiem, organizm potrzebuje ich tak samo, jak białka i tłuszczów. Sztuką jest wybór odpowiednich węglowodanów. Złożone węglowodany tj. pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, słodkie ziemniaki czy rośliny strączkowe są rewelacyjną opcją. Idealnie sprawdzą się także owoce, które zawierają proste węglowodany i błonnik. Staraj się unikać białego ryżu oraz mąki (pszennej). Czytaj etykiety i unikaj tych, które zawierają słowo „wzbogacony”, ponieważ oznacz to, że produkty te zostały pozbawione naturalnych składników odżywczych na rzecz sztucznych zamienników.

Tydzień 3 

- jedz kolorowe i niskokaloryczne– są to produkty, które zajmują mnóstwo miejsca na Twoim talerzu, ale minimalną ilość kalorii. Warzywa są tu najbardziej oczywistym przykładem. Możesz zjeść ogromna miskę sałatki z sałaty oraz innych warzyw, i prawdopodobnie nie przekroczysz 100kcal.
Poprzez spożywanie żywności o niskiej zawartości kalorii tj. owoce i warzywa, będzie Ci łatwiej i w naturalny sposób trzymać wielkości porcji Twoich posiłków (także tą kaloryczną), ponieważ mają bardzo mało kalorii w porównaniu do ich objętości. Odwrotnie – pokarmy bardziej kaloryczne (czekolada czy masło) są naładowane kaloriami. Staraj się wybierać warzywa o różnych kolorach, ponieważ dzięki temu dostarczysz organizmowi wszystkich potrzebnych wartości odżywczych.

- dni tzw. „oszustwa” – 1; czytaj opis w tygodniu 1

reklama
- tygodniowe zadanie – białko w każdym posiłku; jedzenie warzyw staje się teraz bardziej istotne, ze względu na większą ilość kalorii w białku. Postaraj się dostarczyć białko w każdym posiłku (mięso, nabiał, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona), w szczególności podczas ciężkiej pracy. Wpłynie to na naprawę uszkodzonych tkanek mięśniowych. Ze względu na to, że organizm może wykorzystać tylko pewną ilość białka na raz, istotnie jest jego dostarczanie w niewielkich ilościach, ale częściej.

Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.