Odpoczynek i regeneracja

Nauka uczy nas, że odpowiednie godziny i jakość snu mają ogromne znaczenie i pomagają m.in. w prawidłowym metabolizmie węglowodanów, utrzymaniu odpowiedniego poziomu leptyny i hormonu wzrostu, zwiększeniu poziomu energii, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, zmniejszeniu niepokoju i stresu, regeneracji mięśni.
reklama
Większość ludzi rezygnuje z systematycznych ćwiczeń zwykle po kilku tygodniach. Wielu z nich nie dokonało zmiany w dotychczasowym “systemie” snu, przez co organizm odczuwa ciągłe zmęczenie i brak energii.

źródło: http://www.fitday.com/

Bez wystarczającej ilości snu, nawet najprostsza rzecz wydaje się być okropnie ciężka, nie mówiąc już o ćwiczeniach i prawidłowym odżywianiu. Średni każdemu z nas wystarczy 7 godzin snu, aby organizm zregenerował się i odzyskał zużyta energię.
reklama
Twój organizm potrzebuje odpowiedniej ilości snu na regenerację po wysiłku fizycznym. Im szybsza regeneracja, tym szybciej zobaczysz przyrost siły i oczekiwane efekty. Siła i przyrost masy mięśniowej następuje w dużej mierze podczas odpoczynku.
Ilość czasu przeznaczonego na odpoczynek będzie się różnić w zależności od osoby, jej celach, czy intensywności treningu. Więc, jak zaplanować efektywny odpoczynek?

Musisz rozważyć kilka kwestii:

- umiarkowany ból mięśni to norma
- intensywny ból mięśni oznacza, że bolące partie mięśni nie powinny być trenowane przez 24h od odpoczynku
- podczas treningu siłowego na wytrzymałość, należy pozwolić na 24h odpoczynek grup mięśni, które były trenowane w tym czasie.
reklama
Słuchaj swojego ciała. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i czasu na regenerację. Najlepsze efekty przychodzą w czasie snu,kiedy nasze ciało dostaje szanse na samo-naprawę.Odpoczynek i regeneracja Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.