“Nowa” era odchudzania - trać tłuszcz nie wagę!

Znaczenie masy mięśniowej w ciele

Tłuszcz jest nieaktywną tkanką niezdolną do spalania kalorii, podczas gdy mięśnie należą do tych aktywnych tkanek, które przyczyniają się do spalania kalorii. Im więcej masy mięśniowej znajduje się w ciele, tym więcej kalorii jesteś w stanie spalić bez dodatkowego poruszania się. Trening cardio jest idealnym dla wydolności płuc i serca, ale nie ma ogromnego wpływu na budowanie mięśni.
reklama
Trening siłowy natomiast przyczynia się do zmniejszania tkanki tłuszczowej trzewnej przy jednoczesnym utrzymaniu lub zwiększeniu masy mięśniowej. Silne mięśnie pomagają kształtować nasze ciało i zapewniają sprawne, efektywne i bezproblemowe poruszanie się. Im więcej ruszasz się tym więcej kalorii spalisz.
reklama
Problemem jest także to, że w trakcie starzenia się również tracimy masę mięśniową i siłę. Zbudowanie dobrej struktury masy mięśniowej zapewnia utrzymanie zwinności, zachowanie prawidłowej postawy, ruchu i równowagi. Sprawność ruchowa i równowaga pomaga uniknąć urazów i kontuzji.


Co będzie lepsze dla mnie?

Niezależnie od wszystkiego to, co należy wykonywać, zależy wyłącznie od poziomu aktywności fizycznej, czasu przeznaczonego na ćwiczenia i tego co lubisz robić.

Cardio jest jednym z najlepszych “odstresowaczy”. Stres powoduje spustoszenie w zakresie gospodarki hormonalnej, masy ciała i tkanki tłuszczowej. Dla zachowania równowagi najlepiej jest mieszać oba rodzaje treningów - cardio i siłowy.
Trening siłowy pomaga zbudować masę mięśniową, którą wykorzystasz podczas treningu cardio w celu spalenia większej ilości kalorii.

Wybierz i trzymaj się treningu cardio, jeżeli należysz do początkujących biegaczy czy fitnessowców. Więcej czasu przeznacz na cardio, krótszy (mniej powtórzeń) na intensywny trening siłowy.

Wybierz trening siłowy natomiast, jeżeli kochasz wyzwania, chcesz spalić kalorie szybko i w krótszym czasie. Możesz dodać wysoką intensywność podczas treningu obwodowego lub pomieszać oba w celu zwiększenia intensywności.
reklama

Tak długo, jak będziesz szczęśliwa i zdrowa, wszelkie ćwiczenia pomogą utrzymać i polepszać zmiany zachodzące w twoim ciele. Trzymaj się tego , co kochasz.

2 z 2


“Nowa” era odchudzania - trać tłuszcz nie wagę! Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.