Karnozyna sposobem na zakwaszenie mięśni

źródło: www.google.com

Karnozyna sposobem na zakwaszenie mięśni……


Karnozyna buforuje zakwaszenie mięśni, dzięki czemu pomaga przedłużyć zdolność glikogenu do generowania energii. Organizm magazynuje karnozynę w tkance mięśniowej i uwalniają do systemu, gdy pH mięśni zaczyna spadać. Podwyższone stężenie karnozyny w mięśniach jest związane przede wszystkim z większą wytrzymałością mięśni.
Dla wszystkich z nas, którzy chcą poprawić zdolność organizmu do podejmowania intensywnych ćwiczeń przez dłuższy okres czasu, zwiększony poziom karnozyny wydaje się być bardzo dobra rzeczą. Jednak nie oznacza to, że teraz wszyscy mamy rzucić się do przyjmowania stosu karnozyny….

Karnozyna jest dipeptydem złożonym z dwóch aminokwasów - beta-alaniny i histydyny. W sytuacji, kiedy karnozyna zostaje zużywana w formie suplementu lub ze źródeł naturalnych tj. białko zwierzęce, w organizmie następuje jej podział na aminokwasy składowe. Beta-alanina oraz histydyna są następnie transportowane do komórek mięśniowych, w których ponownie łączą się do pierwotnej formy, czyli karnozyny.
reklama
Beta-alanina jest jednak czynnikiem ograniczającym szybkość, co oznacza, że na ogół uzyskuje mniejszy dostęp niż L-histydyna. Tak więc, jeżeli w diecie karnozyna jest stosowana, tylko część z niej jest wydajnie wykorzystywana do generowania karnozyny w tkance mięśniowej. W rezultacie najbardziej efektywnym wyjściem i sposobem produkcji mięśniowej karnozyzy jest stosowanie dodatkowej suplementacji beta-alaniny.Karnozyna sposobem na zakwaszenie mięśni Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.