Najczęstsze objawy odwodnienia

#2 większa motywacja niż koordynacja - jeżeli zrobiłeś przerwę od ćwiczeń lub wymusiła taki stan kontuzja lub inne istotne zdarzenia, chcąc wrócić do formy, możesz ulec pokusie przesadzenia z ćwiczeniami podczas początkowych treningów. Dodatkowe 5-10 kilogramów przy niewielkim odwodnieniu może spowodować znaczne zmniejszenie wydajności. Ponadto, jeżeli masz skłonność do sięgania po słodkie napoje sportowe to możesz być zaskoczony, jednak te pogłębiają stan odwodnienia zamiast go polepszać.
reklama
#3 czujesz wszelkiego rodzaju skurcze - woda pomaga regulować temperaturę ciała. Kiedy nie pijesz wystarczająco dużo wody, zwłaszcza kiedy jest gorąco następuje przegrzanie mięśni i napinanie się ich. Wszyscy wiemy, że nie ma nic gorszego niż nagłe skurcze mięśni np. w łydkach.

źródło: www.rd.com

#4 uczucie kołatania serca - niczym nadzwyczajnym nie jest to, że podczas intensywnego wysiłku fizycznego czujesz swój oddech. Uwagę, jednak należy zwrócić na nagłe zmiany w oddychaniu i tętnie. Jeżeli czujesz zmiany w rytmie serca należy rozpocząć schładzanie i nawadnianie organizmu. Woda przenosi składniki odżywcze przez system trawienny i krwioobieg. Jeżeli jesteś odwodniony organizmowi trudno jest wspierać prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów, skóry, mięśni czy układu krążenia. Odwodnienie może także spowolnić tempo przemiany materii.
reklama
Jeżeli odczuwasz nadmierne zmęczenie podczas wykonywania czynności o umiarkowanej intensywności i kołatanie serca , możesz być narażony na wystąpienie bardziej niebezpiecznych objawów odwodnienia tj. zawroty głowy czy zaburzenia wzroku. Zacznij stopniowe schładzanie organizmu, poprzez wypijanie małymi łykami wody.

Jeżeli planujesz latem wykonywać intensywne ćwiczeń na zewnątrz pamiętaj, aby dostosować treningi w zależności od temperatury i poziomu sprawności fizycznej. Rozważ zaopatrzenie się dodatkowo w napój sportowy, oprócz wody pitnej przed, w trakcie i po treningu.
2 z 2


Najczęstsze objawy odwodnienia Reviewed by MotywacjaNonStop on 19:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.