Ćwiczenia z rollerem (piankowym wałkiem do masażu) WIDEO

Jaki roller wybrać?


Na rynku można znaleźć wiele rodzajów wałków do masażu, które różnią się od siebie między innymi twardością, kształtem, wielkością oraz przede wszystkim ceną. Ale jaki wałek wybrać, aby był odpowiedni właśnie dla mnie?
reklama
- twardość - miękkie rollery dość łatwo uginają się pod ciężarem ciała i są polecane głównie osobom, odczuwającym duże napięcie i bóle mięśniowe oraz osobom początkującym. Średnio-twarde wałki są idealne dla osób systematycznie trenującym, natomiast wałki najtwardsze polecane są osobom z małym napięciem mięśniowym oraz zaawansowanym sportowcom z rozbudowaną masa mięśniową.
reklama
- kształt - najpopularniejszym wałkiem jest ten podłużny z gładką strukturą, który rewelacyjnie nadaje się do masażu górnych i dolnych kończyn. Roller z podłużnymi wyżłobieniami masują znacznie intensywniej i pozwalają pozbyć się uporczywego cellulitu. Natomiast roller w kształcie “ósemki” sprawdza się podczas masażu mięśni przykręgosłupowych.

- wielkość - wielkość rollera powinna odpowiadać długości masowanego mięśnia. Uda oraz łydki rolowane powinny być standardowym wałkiem o długości 30-35 cm i średnicy 15 cm. Mięśnie stóp, dłoni oraz ścięgno Achillesa natomiast masowane powinny być wałkiem o średnicy 8 cm.

Stosowanie wałka do ćwiczeń niesie ze sobą same korzyści. Dla chętnych poniżej umieszczam kilka gotowych treningów z rollerem.

reklama


2 z 2


Ćwiczenia z rollerem (piankowym wałkiem do masażu) WIDEO Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.