Ile potrzebuję białka - 2

źródło: meganwallacerd.com


Co jest najlepszym źródłem białka?

Z punktu widzenia dietetycznego każde kompletne białko będzie wartościowe dla organizmu. Ale, na które należy zwrócić uwagę?

Jajka są doskonałym przykładem kompletnego białka. Białko jaja jest najczystszym źródłem białka, jaki znajdziesz w przyrodzie pozbawionym tłuszczu i zawierającym minimum węglowodanów oraz niestety dość mało witamin i składników odżywczych. Jeżeli chodzi o żółtko jaja to sprawa wygląda nieco inaczej. Są one naładowane
reklama
tłuszczami i mnóstwem mikroelementów, są bardziej odżywcze. Jeżeli szukasz maksymalnej korzyści dla zdrowia, najlepiej jest spożywać jajka w całości, pamiętając o zawartej w nim ilości białka i tłuszczu.

W gruncie rzeczy, większość produktów zwierzęcych będzie zawierać zarówno białko, jak i tłuszcz, jednak niektóre z tych tłuszczy są niezwykle wartościowe. Ryby - w szczególności łosoś, sardele, sardynki – są bombo zawierającą kwasy tłuszczowe omega-3 regulujące gospodarkę organizmu.

Białka roślinne idą w trochę inną stronę. Są one naładowane węglowodanami. Dlatego dla osób stosujące dietę wysokobiałkową czy wegetariańską niemożliwe jest dostarczenie odpowiednej ilości białka, chyba że będą pochodziły jako uzupełnienie z odżywek czy innych białkowych proszków.

Ile potrzebuję białka - 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.