Co to dokładniej jest i na czym polega trening TRX?

Co to dokładniej jest i na czym polega trening TRX?

reklama
Trening TRX jest rodzajem treningu, w trakcie którego wykorzystywany jest Twój własny ciężar ciała i ogólna grawitacja w celu budowania siły, równowagi, koordynacji, elastyczności, mocnego kręgosłupa i stabilności stawów, przy jednoczesnym zapobieganiu występowania urazów. TRX został pierwotnie zaprojektowany przez byłego amerykańskiego komandosa Nevy Seal, który szukał rozwiązania treningowego dla żołnierzy stacjonujących w bazach wojskowych, mający utrzymywać ich w pełnej formie.

Jakie są korzyści treningu TRX?


- dla osób o każdym poziomie zaawansowania treningowego
- minimalizacja czasu treningu poprzez pracę całego ciała i możliwość przechodzenia z jednego ćwiczenia do drugiego w ciągu kilku sekund
- ciągła praca i budowa siły kręgosłupa i pozostałych mięśni
- poprawa wydolności, wytrzymałości i stabilności
- zapobieganie urazom całego ciała, dzięki wzmacnianiu kręgosłupa i mięśni wokół niego
- wszechstronność
- nie obciąża stawów
- proste, a zarazem efektywne treningi
- możliwość ćwiczenia na różnych płaszczyznach
- możliwość ćwiczeń w każdym miejscu - dom, siłownia, ogród, park itp.
- praktyczny i przenośny sprzęt, nie wymagający dużej przestrzeni do ćwiczeń

Jakie ćwiczenia można dodać, aby zwiększyć wydajność?

reklama
Z każdym nowym treningiem ważne jest, aby zaczynać od podstaw. Przed przystąpieniem do treningu TRX upewnij się, że opanowałeś właściwą formę i technikę. Jest to niezwykle ważne w momencie, kiedy planujesz przejść na wyższy poziom. Podstawowe ruchy to przede wszystkim: chest press, row, wykroki, przysiady, pompki, tucks, pike czy skręty tułowia. Wyższy poziom zaawansowania to oczywiście większe możliwości ćwiczeń na taśmach, łączenia poszczególnych ćwiczeń oraz wymyślanie innych, angażujących w coraz to większym zakresie nasze mięśnie i podnoszenie naszej wytrzymałości.

Wchodząc na wyższy poziom zaawansowania treningowego TRX wdrażasz coraz to bardziej wymyślne pozycje, łączysz ćwiczenia….nie ma tu ograniczeń. Wszystko zależy od ciebie. Poniżej umieściłam kilka gotowych zestawów treningowych z użyciu taśmy TRX.

Trening 1Trening 2Trening 3Trening 4Czy ktoś z Was wypróbował już taśmy TRX? Jakie wrażenia? Jakie efekty? Może trenujecie przy ich pomocy każdego dnia? Jeżeli macie własne zestawy treningowe chętne je poznamy i podzielimy z innymi :)Co to dokładniej jest i na czym polega trening TRX? Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.