Trening w Podwieszeniu TRX Buduje Mięśnie i Kształtuje Całe Ciało! [wideo]

Czy w siłowni, do której uczęszczasz pojawiły się pewnego dnia niepozorne czarno-żółte pasy? Być może słyszałeś o nich, ale nie odważyłeś się wypróbować ich? Wiszące taśmy pod sufitem to ostatni hit wśród osób trenujących o nazwie TRX, czyli Total Body Resistance Exercise. Jest to system ćwiczeń, wykorzystujący własny ciężar ciała z różnych punktów widzenia tak, aby zaangażować najwięcej grup mięśni w tym samym czasie.
reklama
Każdy nasz ruch zaczyna się od jednej, najważniejszej części ciała, jaką jest kręgosłup. Nasz kręgosłup składa się miednicy, pleców, klatki piersiowej oraz mięśni brzucha, na których zazwyczaj najbardziej nam zależy. Jednak nie tylko one utrzymują go w prawidłowej postawie. Na to pracują pozostałe mięśnie wymienione przed chwilą. Kręgosłup odpowiedzialny jest także za stabilność ciała, jego elastyczność i równowagę. Co istotne, nie poruszamy się zawsze w jedną lub drugą stronę, jak roboty. Wykonujemy mnóstwo ruchów w bok, przód, tył, skręty, zginanie itp., dlatego jego sprawne działanie powinno być naszym priorytetem. Chyba każdy zgodzi się ze mną w tym momencie, że powinniśmy trenować swoje ciało dla pełnej sprawności i funkcjonalności.

źródło: http://www.womenshealthmag.co.uk/fitness/

Niezależnie od tego, czy bawisz się z dziećmi, czy psem, czy grasz w gry sportowe, jeździsz na rowerze, spacerujesz, sprzątasz, jedziesz samochodem, czy siedzisz w pracy, wykorzystujesz swój kręgosłup. W przeważającej części dnia jesteśmy jednak stale w ruchu. Jest dla nas w związku z tym niezwykle ważnym zrozumieć, że im silniejszy jest nasz kręgosłup oraz mięśnie wokół niego, tym jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na różnego rodzaju urazy nie tylko w górnej części ciała, ale w sensie całościowym.

Taśmy TRX dostępne tutaj w pełnym zestawie za jedyne 99zł

Teraz, gdy wiesz, jak ważna jest wytrzymałość i mobilność Twojego ciała, wyobraź sobie niesamowitą formę
reklama

treningu, która angażuje kręgosłup oraz mięśnie wokół niego w największym możliwym stopniu oraz dodatkowo w celu maksymalizacji umożliwia wykonywanie multi-ruchów.

1 z 3


Trening w Podwieszeniu TRX Buduje Mięśnie i Kształtuje Całe Ciało! [wideo] Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:21 Rating: 5

2 komentarze:

  1. takie ćwiczenia są mega wymagające. I przynajmniej na początku wymagają porady specjalisty!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba jeden z najlepszych sposobów na intensywny trening. Ćwiczysz na własnym ciele, możesz je świetnie wyczuć, zdać sobie sprawę z jego wagi i móc utrzymać je w doskonałej kondycji

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.