5 najlepszych i najskuteczniejszych ćwiczeń na dolne mięśnie brzucha!

Dolne mięśnie brzucha to trudny obszar do wymodelowania ze względu na to, że właśnie tam tkanka tłuszczowa lubi się najbardziej odkładać i jest najbardziej oporna w utracie. 

reklama
Górne mięśnie brzucha są łatwiejsze do ćwiczeń i uwidaczniają się jako pierwsze, ponieważ większość znanych ćwiczeń na brzuch jest ukierunkowana głównie na nie.


źródło

Wypracowanie dolnych mięśni brzucha i dzięki temu upragnionego sześciopaka wymaga większego skupienia niż jakakolwiek inna część mięśni brzucha. Możliwe jest to jedynie poprzez ukierunkowane ćwiczenia oraz odpowiednią dietę, która zawsze powinna być nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Dieta plus ćwiczenia to podstawa. Jeżeli nie jesteś na niskim poziomie procentowej zdrowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele, mało prawdopodobne jest, że kiedykolwiek zobaczysz dolne mięśnie brzucha. Dodatkowo w codziennym życiu w większości wykonywanych czynności wykorzystuje się górne mięśnie brzucha, przez co są one aktywne i pracują każdego dnia. Natomiast mięśnie dolne nie.
reklama

Mocne dolne mięśnie brzucha to nie tylko aspekt estetyczny, wiele korzyści płynące z ćwiczeń dolnych mięśni brzucha wykraczają poza estetykę, skupiając się na aspekcie zdrowotnym. Regularne wzmacnianie dolnej części brzucha pomaga zbudować silny kręgosłup, poprawić równowagę, postawę, zapobiegać kontuzjom czy polepszyć siły funkcjonalne.


Zatem, jeżeli chcesz mieć zdrowe ciało w każdym calu, a do tego pięknie zarysowany brzuch z widocznym sixpackiem zapraszam do poniższego treningu. Trwa on 10 minut i składa się z 5 ćwiczeń wykonywanych w 3 seriach po 30 sekund.
reklama
5 najlepszych i najskuteczniejszych ćwiczeń na dolne mięśnie brzucha! Reviewed by Sylwia on 19:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.