20-minutowy trening modelujący całe ciało przy ścianie!

Uważany przez większość ćwiczących za mało atrakcyjną formę ćwiczeń, którą mogą wykonywać początkujący i za żadne skarby świata nie jest to dla mężczyzn. 

reklama
W rzeczywistości jest to wymagająca metoda ćwiczeń o niskim wpływie, która skutecznie wzmacnia mięśnie poprzez kontrolowane, powtarzalne ruchy, budując wytrzymałość i stabilność.

20-minutowy trening modelujący całe ciało przy ścianie

Mowa o pilatesie. Włączenie tego rodzaju ćwiczeń do rutynowego treningu ma wiele zalet. Do jednych z najważniejszych korzyści praktykowania pilatesu zalicza się możliwość wykonywania go przez każdego bez względu na wiek i umiejętności, poprawę sprawności całego ciała, wzmacnianie mięśni, zwiększenie elastyczności, zwiększenie siły tułowia, poprawę postawy, zwiększenie energii, możliwość wyciszenia czy połączenia umysłu z ciałem. Ćwiczenia te ponadto bardzo dobrze wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców, poprawę koncentracji i skupienia, poprawę przepływu oraz ciśnienie krwi, świadomości ciała, wzmocnienie układu odporności czy praktycznie zerowy nacisk na kolana i stawy. To tylko kilka korzyści, jakie daje pilates.
reklama
Zobacz również: 6-minutowy trening BRUTAL ABS – szybki, intensywny i skuteczny

A co, jeżeli połączyć pilates z czymś, co podniesie nieco poprzeczkę i urozmaici trening? Wykonaj go przy ścianie i przekonaj się, że nie jest to rodzaj ćwiczeń tylko dla początkujących. Dołóż gumę bądź taśmę treningową, aby bardziej poczuć swoje mięśnie. Poniżej zatem zapraszam Cię do treningu pilates całego cała przy ścianie.
reklama


20-minutowy trening modelujący całe ciało przy ścianie! Reviewed by Sylwia on 19:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.