Trening całego ciała bez powtórzeń z obciążeniem

Zapewne znacie lub widzieliście na siłowni osoby, które podczas swoich treningów skupiają się jedynie na ćwiczeniu jednej partii ciała, pomijając inne, ponieważ chcą pozbyć się na przykład oponki na brzuchu.

reklama
Jest to totalnie złe podejście. Koncentrowanie się na wybranej przez nas części ciała, która sprawia nam problem lub którą chcemy poprawić jest błędem.

Trening całego ciała bez powtórzeń z obciążeniem

Często bywa tak, że jesteśmy niezadowolone jedynie z danej części naszego ciała. Może to być brzuch, uda, pośladki czy ramiona i to właśnie na ich poprawie zależy nam najbardziej. Inne partie są dla nas do zaakceptowania i szkoda nam czasu na nie. 
reklama

I tu pojawia się mały problem, ponieważ trenując poprawia się całe ciało. Nie da się schudnąć tylko z jednaj partii ciała bądź wymodelować ją, aby ciało miało ładny, proporcjonalny kształt, a ty świetną sylwetkę. Chcąc pozbyć się na przykład wspomnianej oponki konieczne jest wykonywane ćwiczeń typu cardio oraz ćwiczeń wzmacniających. Budowa naszego ciała zwykle też nam nie pomaga, odkładając tkankę tłuszczową tam, gdzie nie chcemy i usuwając ją z tych miejscach najwolniej. Cierpliwość i systematyczność będzie tu podstawą.

Zobacz również: Rewelacyjny trening na stojąco modelujący ramiona, brzuch i pośladki jednocześnie!

Jak wspomniano, ćwiczenie jednej partii ciała jest bezsensowne, dlatego poniżej znajdziesz trening na całe ciało. Dodatkowo wykorzystasz obciążenie dla lepszej pracy i szybszego wzmocnienia. Przygotuj matę oraz hantle o wadze 1,5kg (jeżeli to za dużo – użyj mniejszych). Trening jest bez powtórzeń, więc nie będziesz się nudzić podczas jego wykonywania.

reklama


Trening całego ciała bez powtórzeń z obciążeniem Reviewed by Sylwia on 20:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.