10 Najlepszych Ćwiczeń Spalających Tłuszcz z Brzucha

10 najlepszych ćwiczeń spalających tłuszcz z brzucha w 2020 roku według trenerów osobistych

Szukając treningów na spalenie tkanki tłuszczowej, które skupione są na pozbyciu się zbędnych kilogramów, przyszło mi na myśl zaprezentowanie Ci 10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha według trenerów osobistych.

reklama
Pięknie umięśniony brzuch i zarysowane mięśnie brzucha? Jeżeli taki jest Twój cel, musisz koniecznie spróbować poniższych ćwiczeń. Utrata tłuszczu z brzucha zapewni Ci poprawę zdrowia. Pisałam o tym w poprzednich artykułach, że tłuszcz na brzuchu, talii zwiększa ryzyko chorób serca czy cukrzycy. Dlatego bardzo ważne jest to, aby zacząć już od dziś zmieniać swoje nawyki żywieniowe.
reklama
Cytując słowa trenerki celebrytek i ekspertki żywienia Jillian Michaels – „wykonywanie różnorodnych ćwiczeń cardio, siłowych są podstawą do redukcji tkanki tłuszczowej." Oczywiście podstawą do powyższych ćwiczeń jest odpowiednio przygotowany jadłospis, który będzie dostarczał odpowiednich wartości odżywczych.

Ćwiczenia, jakie poniżej prezentujemy, możesz wykonać w domu.

Poniżej prezentuje Ci 10 ćwiczeń, które spalają tłuszcz z brzucha- ranking 2020 roku!


1. Burpees

reklama
To ćwiczenie działa na Twoją postawę ciała, klatkę piersiową, ręce, barki, nogi.

2. Mountain Climbers


To ćwiczenie bardzo mocno angażuje wiele Twoich mięśni dlatego jest uwielbiana przez wielu trenerów osobistych.

3. Ćwiczenie z piłką lekarską4. Rzucanie piłką lekarską z przeskokiem


Rzucanie piłki lekarskiej znad głowy wzmacnia wiele mięśni.

5. Russian Twists


Ćwiczenie to angażuje nasze mięśnie skośne brzucha. Dzięki dodaniu piłki do tego ćwiczenia efekty są dużo lepsze.

6. Treningi HIIT


Treningi cardio bardzo dobrze sprawdzają się do spalenia tkanki tłuszczowej, ale według trenera Hope Pedreza najlepszym spalaczem tłuszczu jest trening HIIT. Szybki i intensywny trening według niego przynosi dużo lepsze efekty. Trener sugeruje, że powinno wykonywać się ćwiczenia interwałowe naprzemiennie z ćwiczeniami angażującymi różne grupy mięśni.

7. Trening siłowy


Jeżeli treningi wykonywałaś z ciężarem średnim, a nadal chcesz zrzucić tłuszcz z brzucha, czas zwiększyć intensywność, używając większych ciężarków i skracając czas odpoczynku między powtórzeniami. Ważne, aby zwrócić uwagę czy po zwiększeniu ciężarków nadal wykonujesz poszczególne ćwiczenia prawidłowo. Jeżeli ćwiczenie będzie źle wykonywane doprowadzi to do kontuzji dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

8. Nordic Walking


Ogromne korzyści dla zdrowia i spalenia tkanki tłuszczowej jest wykorzystanie Nordic Walking. 45-60 minutowy chód każdego dnia może zdziałać prawdziwe cuda dla metabolizmu.
Bardzo dokładnie korzyści, jakie płyną z Nordic Walking możesz zobaczyć tutaj

9. Sprawls


Ćwiczenie całego ciała, które na bardzo wiele mięśni Twojego ciała i spala kalorie, jednocześnie kształtując górną i dolną część ciała – ćwiczenie idealne jest dla osób, które walczą o piękny płaski brzuch

10. Joga

Każdy organizm potrzebuje trochę relaksu. Jogą nie spalisz tkanki tłuszczowej, ale poprawisz wytrzymałość, która jest kluczowa dla przyspieszenia metabolizmu.

Czy masz jakieś ćwiczenia, które Ty uwielbiasz i dodajesz zawsze do swojego treningu? Jeśli tak napisz poniżej w komentarzu i zainspiruj innych!
Powodzenia!
10 Najlepszych Ćwiczeń Spalających Tłuszcz z Brzucha Reviewed by Sylwia on 22:13 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.