Jak w prosty i szybki sposób obierać egzotyczne owoce?

W supermarketach, ale także w osiedlowych sklepach coraz częściej możesz spotkać owoce, pochodzące z całego świata. Mango, kokos, liczi czy pitaja (smoczy owoc) nie robią już na nas wrażenia. Wyglądają czasem szokująco, ale są niezwykle smacznie.
reklama
Każdy z nas widział choć raz takie owoce i być może nawet choć raz skusił się i kupił. Kochamy owoce, jednak niestety nie zawsze wiemy do końca, jak się za nie zabrać. Chwytasz nóż i z lekka nutką improwizacji zaczynasz kroić, obierać itp. Wiele pierwszych prób w większości przypadków kończy się zbieraniem owoców z podłogi….znasz to?
reklama
Czasem dostanie się do wnętrza tych owoców wydaje się niemożliwe. Jednak przy odrobinie wiedzy, owoce te stają się czysta przyjemnością.

źródło: http://www.thefashionspot.com/wellness/687485-sun-fighting-superfoods/

Poniżej znajdziesz kilka ilustracji, ukazujących krok po kroku tego, jak obierać poszczególne owoce w sposób bezpieczny dla naszych rąk oraz efektywny. Nie bój się zatem i poznaj proste i szybkie sposoby na obranie takich owoców, jak mango. ananas czy kokos.
reklama
#1 ananas
jak szybko obrać ananasa
#2 arbuz
#3 granat
jak szybko obrać granat
#4 kokos
jak szybko obrać kokos
#5 mango
jak szybko obrać mango
#6 smoczy owoc (pitaja)

Dodatkowo poniżej udostępniamy filmik instruktażowy.Jak w prosty i szybki sposób obierać egzotyczne owoce? Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:32 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wow, jakie ładne grafiki! Sposoby koniecznie muszę wypróbować, uwielbiam granaty, ale nigdy nie chce mi się z nimi walczyć, żeby wydłubać wszystko ze środka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno wykorzystam sposób na dobranie się do arbuza ;P

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.