Spal 400kcal w 20 minut - plan treningowy z kettlebell

Kettlebells nie są żadną nowością, jednak ich popularność w kręgach osób aktywnych fizycznie rośnie z dnia na dzień i to nie bez powodu. Prawidłowe korzystanie z tego sprzętu jest niezwykle skuteczne, gdyż ćwiczenia te łączą trening cardio z wytrzymałościowym, przyspieszając czas spalania kalorii. Trening z wykorzystaniem kettlebells pozwala spalić ok. 400 kcal w ciągu 20 minut.
reklama
Regularne ćwiczenia z kettlebells znacząco zmniejszają bóle pleców, szyi oraz barków, dzięki temu, że wzmacniają mięśnie kręgosłupa i wszystkie mięśnie górnych partii naszego ciała. Oczywiście wszelkie korzyści, jakie niesie ze sobą ten rodzaj treningu pojawiają się wyłącznie podczas prawidłowego korzystania z tego obciążenia.

źródło: http://fitnesscommonwealth.com/

Warto przed rozpoczęciem ćwiczeń z kettlebells skorzystać z porad lub przeszklenia, aby uniknąc ewentualnych kontuzji oraz zmaksymalizować efekty. Podstawy trening obejmuje 6 głównych ćwiczeń. Nauczenie się ich zapewnia poradzenie sobie z treningiem oraz innymi bardziej wymagającymi modyfikacjami.
reklama
Jeżeli podstawy masz opanowane, poniżej znajdziesz przygotowany przez nas 14-dniowy plan treningowy z użyciem kettlebells. Treningi możesz także wykonywać co drugi dzień.

DZIEŃ 1

Klik na urządzenia mobilne

DZIEŃ 2

Klik na urządzenia mobilne

DZIEŃ 3

Klik na urządzenia mobilne

reklama


DZIEŃ 4

Klik na urządzenia mobilne

DZIEŃ 5

Klik na urządzenia mobilne

DZIEŃ 6

Klik na urządzenia mobilne

DZIEŃ 7 - WOLNE


Na następnej stronie znajdziesz treningi na dzień od 8 do 14.


**** UWAGA!
Przed przystąpieniem do ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą i dowiedz się, czy możesz wykonywać wszystkie zestawy treningowe. Biorąc udział w wydarzeniu bierzesz za siebie odpowiedzialność
.


1 z 2


Spal 400kcal w 20 minut - plan treningowy z kettlebell Reviewed by MotywacjaNonStop on 08:35 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Z tym że codzienne ćwiczenie z Kettlem bardzo szybko doprowadzą do kontuzji, ćwiczy się 3 razy w tyg, mięśnie MUSZĄ odpocząć.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.