Najlepsze Ćwiczenia Na Bolące Plecy Do Wykonania w Domu! [5 ćwiczeń]

Ból pleców to jeden z tych przeciwników, który nie daje szans na wygraną. Nie ma znaczenia, czy trenujesz i wzmacniasz ciało całe życie, czy raczej nie forsujesz się, ból pleców może dopaść każdego z nas w dowolnym momencie z wielu powodów - lub czasem bez powodu. Oszacowano, że 80% ludzi, czy chce czy nie, doświadczy tego stanu w pewnym momencie swojego życia.
reklama
Ale to nie oznacza, że musisz zaakceptować to! Wręcz przeciwnie. Istnieją sposoby, dzięki którym nie tylko zmniejszysz ryzyko wystąpienia bólu pleców, ale także możesz złagodzić wszelkie bóle, które dokuczając Ci w tej chwili.Poniżej znajdziesz kilka prostych, jednak niezwykle skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci złagodzić ewentualne dotychczasowe dolegliwości związane z plecami oraz sprawić, że bóle pleców mogą w ogóle Cię nie dotyczyć. Jednak w pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się co jest przyczyną bólu pleców. Większość ludzi pomija ten krok i od razu przechodzi do ćwiczeń. Jeżeli siedzisz przed komputerem cały dzień, ból może wynikać w dużej mierze z nieprawidłowej postawy. Powód: mięśnie i tkanki łączne stają się “stałe” przez pozycję, w jakiej znajdują się najczęściej. Sprawdź, czy ból pleców wynika z ich słabej formy, czy poważniejszych powodów. Jeżeli jest to coś poważniejszego udaj się do lekarza, Jeżeli natomiast ból wynika z osłabionych mięśni kręgosłupa, przejdź do opcji ich wzmocnienia.

Zamiast zabierać się za ćwiczenia, które mogą mocno obciążać kręgosłup tj. brzuszki, przysiady, zacznij od tych zaproponowanych poniżej, które wzmocnią kręgosłup bez jego nadmiernego obciążania.

Nie oznacza to, że będą one od samego początku łatwe i przyjemne. W pierwszych dniach zapewne będziesz czuć się, jakby “przebiegło przez Ciebie stado bawołów”. Jednak to jest podstawowa praca nad kręgosłupem, niemniej, aby utrzymać pozycję w ćwiczeniu konieczne jest wsparcie i stabilizacja kręgosłupa. Poniższe ćwiczenia nie są skomplikowane, ale gwarantują, że wzmocnisz mięśnie pleców i pozbędziesz się bólu.
reklama

Wykonuj je każdego dnia lub zawsze, kiedy znajdziesz wolną chwilę.

Na kolejnych stronach zobaczysz ćwiczenia, które pomogą Ci zwalczyć ból pleców.

1 z 6


Najlepsze Ćwiczenia Na Bolące Plecy Do Wykonania w Domu! [5 ćwiczeń] Reviewed by MotywacjaNonStop on 18:20 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Fajne porady. Podrzucam artykuł mamie, która ma problem z plecami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyda mi się, ja odkąd urodziłam mam z tym ogromny problem

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.