Jak ponownie odzyskać motywację do ćwiczeń? [3 wskazówki]

Regularne ćwiczenia stanowią jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie motywacji oraz pewności siebie w innych dziedzinach życia. Codzienna aktywność fizyczna sprzyja uczuciu szczęścia i ekscytacji oraz sprawia, że stajesz się bardziej wydajny i energiczny przez cały dzień.
reklama
Korzyści z ćwiczeń są świetne, ale co jeżeli zaczyna brakować Ci motywacji do trenowania? Trudno jest czerpać z korzyści, jakie niosą ćwiczenia, jeżeli brakuje Ci w pierwszej kolejności zapału do wykonywania aktywności fizycznej.


Poniżej przedstawiam kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym Twoja motywacja treningowa ponownie pojawi się i z podwójną siłą zabierzesz się za systematyczne ćwiczenia. Rewelacją tych wskazówek dodatkowo jest to, że możesz wykorzystać je także w innych dziedzinach życia. A więc…
reklama


Obudź się ...


Załóżmy, że Twoim celem jest trening przez siedem dni w tygodniu o umiarkowanej intensywności, który pozwoli na utrzymanie tętna na podwyższonym poziomie. Jest to idealne rozwiązanie, jednak nie zawsze udaje się wykonać ten plan z różnych powodów, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest trenowanie przez pięć dni w tygodniu. Dążenie do siedmiu dni oznacza, że w najgorszym przypadku masz za sobą pięć dni pracowitych, które mimo wszystko i tak pozwalają Ci na czerpanie ze wszystkich ich dobrych korzyści. Aby wykonać zaplanowane siedem treningów warto ustawić sobie przypomnienie p. w dni weekendowe. Jedną z najskuteczniejszych metod jest ustawienie alarmu/budzika na tyle daleko, aby konieczne było wstanie z łóżka w celu jego wyłączenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po jego wyłączeniu i założonym planie nie wrócisz już do łóżka, a zabierzesz się za ćwiczenia. Alarm lub przypomnienie pozwala zacząć dzień o odpowiedniej porze i motywuje do wyjścia z łóżka. Możesz ten sposób wykorzystać do każdego innego zadania tj. sprzątanie, gotowanie, odrobienie pracy domowej czy dotrzymanie czasu spotkania. 

Przygotuj ulubiona muzykę …


Dla większości z nas poranny trening graniczy z cudem i jedyną pora na trening jest popołudnie. Ćwiczenia o tej porze dnia są doskonałym sposobem na odstresowanie się od wszystkich odbytych spotkań czy zadań wykonanych w pracy, jednak czasami ciężar obowiązków wypompowuje tak, że nie masz na nic siły i ochoty. Wtedy najlepszym sposobem na dodanie sobie energii jest….ulubiona muzyka! Utwórz listę z utworami należącymi do “najlepsze z najlepszych”, które poprawiają Twój nastrój, dodają energii, motywują i sprawiają, że trening staje się najwspanialszą rzeczą na świecie. Możesz również spróbować przygotować listę utworów specjalnie na popołudniowe ćwiczenia. Wgraj jakieś nowe utwory, które pomogą Ci się zrelaksować oraz nabrać pozytywnej energii na popołudniowy wycisk.
reklama

Poświęć 5 minut...


Zdarzają się takie momenty, że nawet zorganizowany plan działania, ustawione przypomnienia oraz ulubiona muzyka nie są w stanie zagonić nas do ćwiczeń. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie stopera lub czasomierza na 5 minut i poświęcenie jedynie tych 5 minut na aktywność fizyczną w dowolnej formie. Możesz włączyć filmik z treningiem, iść na spacer wokół domu, poskakać na skakance - zrobić cokolwiek z przyzwoleniem na to, że po 5 minutach możesz zatrzymać się i przestać. Zwykle najtrudniejsza rzeczą jest rozpoczęcie. Kiedy wejdziesz na siłownie lub odtworzysz nagranie z treningiem, prawdopodobnie zakończysz swój trening w 100%. Obiecując sobie zaledwie 5 minut możesz przejść przez najtrudniejsze i zafundować sobie bardziej udany trening niż zwykle.

Metoda 5 minut może być stosowana do każdego zadania, które musisz wykonać, a nie masz ochoty go robić. Cokolwiek to będzie, ustaw budzik i wykorzystaj te 5 minut najlepiej, jak potrafisz. Najprawdopodobniej więcej niż raz te 5 minut doprowadzi do tego, że będziesz kontynuować podjętą czynność, ponieważ zobaczysz postępy. 

Pamiętaj, najtrudniejszą rzeczą w motywacji jest start. Kiedy przełamiesz brak chęci i rozpoczniesz ćwiczenia lub jakąkolwiek inną rzecz będziesz w stanie doprowadzić ja do końca.


Jak ponownie odzyskać motywację do ćwiczeń? [3 wskazówki] Reviewed by MotywacjaNonStop on 08:59 Rating: 5

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.