Jak nabrać energii przed treningiem - Paleo styl

Zjeść coś przed treningiem? Czy lepiej jednak nie jeść przed ćwiczeniami? Jeść węglowodany wyłącznie po treningu? A może całkowicie wyeliminować węglowodany...na zawsze? Mieszanka wiadomości dostarczana z różnych mass-media o tym, jak dostarczyć sobie energii do ćwiczeń oraz jak regenerować ciało po nich może nieźle namieszać w głowie. Dodając do tego liczne i skrajne trendy dietetyczne, masz w czym wybierać.

Zacznijmy do podstaw i cofnijmy się kilka milionów lat, by nieco precyzyjniej określić zagadnienie. Ponieważ nasi przodkowie byli sportowcami samymi w sobie (niestety nie z wyboru, lecz konieczności) możemy wrócić do przeszłości
reklama
i przyjrzeć się ich sposobom grupowania żywności oraz odpowiednio ukształtować ich plan odżywiania na nasze czasy. I tak oto powstał model odżywiania zwany dietą Paleo.

Jak nabrać energii przed treningiem - Paleo styl
źródło: http://www.syncweekly.com/news/2010/jan/05/90-days-to-ripped/

Celem tej diety jest przede wszystkim wybór lokalnych produktów spożywczych, sezonowych warzyw i owoców, dzikich ryb zamiast hodowlanych, mięs pochodzących od zwierząt karmionych trawą oraz zdrowych
tłuszczów. Nie oznacza to, że musisz od razu wyruszyć na polowanie! Wszystko czego potrzebujesz możesz znaleźć na różnych targowiskach spożywczych, sklepach spożywczych oraz nawet na swoim własnym ogródku. Unikaj przetworzonej żywności, produktów paczkowanych, zawierających ogromne ilości soli, cukrów, tłuszczów i innych szkodliwych składników.

Nasze potrzeby żywieniowe zmieniają się w zależności od naszego trybu życia. Im bardziej postarasz się zapewnić organizmowi tego czego potrzebuje w zdrowej formie i odpowiedniej ilości, tym bardziej możesz spodziewać się lepszych efektów. Ale w jaki sposób możesz w pełni
reklama
korzystać z tych produktów spożywczych? To zależy głównie od tego, co robisz. Przez pewien czas będzie to prowadziło do wzrostu wydajności i tym samym spadku masy ciała. Z czasem stosunek Waszych mięśni do tłuszczu zmieni się na korzyść mięśni, co spowoduje zwiększenie metabolizmu. W wyniku tego dojdzie do małego paradoksu, który polega na zwiększeniu ilości spożywanych kalorii w celu utraty wagi. Jeżeli dojdziecie do tego etapu wykonajcie poniższe czynności, a sixpack będzie murowany:

1 z 4


Jak nabrać energii przed treningiem - Paleo styl Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:03 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Nie wiem czy dobrze mówię, jak nie, to mnie popraw. Z tego co widzę, artykuły na temat "jedzenia przed treningiem" dotyczą głównie tego, co jeść BEZPOŚREDNIO przed. Ale mi zdrowy rozsądek podpowiada, że jednak to musi być pewien długotrwały proces - przynajmniej na 1 m-c przed zimowym sezonem biegowym, kiedy organizm jest narażony na bardziej wymagające warunki, trzeba zadbać o prawidłowy poziom wit. A, C, żelaza. Popełniłem taki wpis na ten temat i http://blog.sportbazar.pl/testy-i-porady/biegaj-rano-nie-choruj-wieczorem-przygotowanie-do-porannego-treningu-2/ - to wynika wyłącznie z kilku dobrych lat doświadczeń jako biegacza. W każdym razie się sprawdza. Pozdrawiam M.K.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.