Prosty trening wzmacniający stawy kolanowe! [9 ćwiczeń]

Wiele osób często boryka się z różnymi problemami związanymi z kolanami. Jest to chyba jeden z najczęściej występujących kontuzji i to nie tylko u osób aktywnych fizycznie. Na szczęście można sobie z nim radzić. Rozwiązaniem będą w tym przypadku ćwiczenia z zakresu jogi. Wiem, że joga może być dość trudna dla osób z problemami z kolanami, jednak powolne i systematyczne ćwiczenia wpłyną korzystnie na funkcjonowanie stawów kolanowych oraz wzmocnienie ich mięśni.
reklama
W związku z tym przedstawię kilka ćwiczeń jogi, których głównym zadaniem jest wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni kolan. Jednak, przed rozpoczęciem regularnych ćwiczeń fizycznych lub rehabilitacji należy zawsze skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć, czy wykonywane ćwiczenia będą odpowiednie właśnie dla Ciebie. Konsultacja jest warunkiem koniecznym zwłaszcza, jeżeli masz “głębsze” lub specjalne medyczne problemy zdrowotne z kolanami. Podczas wykonywania ćwiczeń w początkowej fazie pomocna może być opaska czy ściągacz na kolano (znajdziesz ją tutaj ).

Zobacz jaki trening powinny wykonywać osoby zmagające się z bólem kolan?


A teraz zapraszam Cię do ćwiczeń, wzmacniających kolana:

źródło: http://www.prevention.com/fitness/fitness-tips/slimming-7-minute-workout/wall-sit

#1 Utkatasana (chair pose) - przyjęta pozycja wzmocni mięśnie czworogłowe uda, ścięgna oraz mięśnie odwodzące. Zwiększają także przepływ krwi w dolnej części kręgosłupa, co wpływa na większą płynność ruchową. Pozycję tą zazwyczaj wykonuje się bez oparcia o ścianę, jednak czasem może to wymagać więcej siły niż są w stanie wytrzymać Twoje kolana.

Dlatego dla ułatwienia w początkowej fazie skorzystaj ze wsparcia o ścianę, jeżeli tego potrzebujesz. Stopy ustaw na szerokość bioder. Stań tyłem do ściany, opierając się o nią i opuść ciało w dół tak, aby kolana i kostki były równolegle do siebie. Ręce możesz w ułożyć na udach lub w wersji
reklama

trudniejszej unieść w górę. Pozycję ta przytrzymaj przez kilka oddechów i podnieś się. Powtórz kilka razy. Jeżeli Twoje nogi staną się silniejsze, zwiększ liczbę oddechów w pozycji “chair”.

1 z 6


Prosty trening wzmacniający stawy kolanowe! [9 ćwiczeń] Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:37 Rating: 5

4 komentarze:

 1. Może po takich ćwiczeniach warto spróbować jogi albo medytacji? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że jeśli już odczuwamy ból kolan to jest już stanowczo za późno na wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń, które w tym przypadku mogą przynieść nawet skutek odwrotny do zamierzonego

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł, tymbardziej, że od jakiegoś czasu miewam ból kolana po bieganiu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy i praktyczny wpis. Na pewno skorzystam z kilku porad :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.