Jak zacząć i utrzymać aktywność fizyczną

Jeżeli Twoim celem nigdy wcześniej nie była realizacja lub próba zmiany stylu życia i odżywiania na zdrowe, często po podjęciu decyzji o takim działaniu i wybraniu programu treningowego dzień pierwszy z założonych 30, 60 lub 90 może wzbudzać niepewność i onieśmielenie.
reklama
Nie musi tak zawsze być. Podpowiem Ci i zaproponuję kilka rzeczy, dzięki którym start będzie znacznie łatwiejszy. Z tych prostych porad możesz zacząć przygotowywać swoje ciało i umysł do zdrowszego stylu życia.

W pierwszej kolejności dowiedz się. ile kalorii należy jeść. Wiedza to połowa sukcesu. czyż nie? Za pomocą prostej metody w przybliżeniu określisz, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia oraz ewentualnie zweryfikujesz ich liczbę z wybranym programem treningowym i jego założeniami, co do odżywiania. W ten sposób możesz wprowadzić niewielkie regulacje po to, aby osiągnąć, jak najlepsze efekty.

źródło: www.providencephysicians-sc.com

Zacznij od rozciągania - przygotuj mięśnie do pracy. Jeżeli nie ćwiczyłaś wcześniej, normalnym jest, że pewne partie Twoich mięśni były nieużywane. Na początku należy koniecznie wprowadzić do swojego planu elementy rozciągania (delikatnego) i zapoznanie się z własnymi możliwościami elastyczności ciała. Wiedząc to, zmniejszysz ryzyko ewentualnych obrażeń i kontuzji. Wzmocnienie okolicy bioder i pleców sprawi, że treningi będzie wykonywany w większym komforcie.

Rusz się - jeżeli nie jesteś jeszcze w stanie dawać z siebie maximum podczas treningu, nic nie szkodzi. Zaczynaj bezpiecznie i staraj się każdego dnia podnosić swoje osiągi wytrzymałości. Wybierz się na spacer, na basen, na lekki trucht lub po prostu zrób kilka przysiadów - wszystko na spokojnie. Możesz np. podczas rozmowy przez telefon chodzić, zamienić windę na schody, zaparkować samochód trochę dalej niż zawsze, podczas reklam rozciągać się. Opcji jest wiele, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i chęci.

reklama

Pij jak najwięcej wody - odwodnienie może powodować bóle, nawet wtedy, kiedy nie ćwiczysz. Nastaw się na sukces! Aby zminimalizować początkowe zakwasy czy skurcze, pij dużo wody w dniach poprzedzających rozpoczęcie programu treningowego. Zmień dotychczasowe zwyczaje i ustal limity picia wody - od 1,5-2l dziennie. Zrezygnuj z gazowanych i słodkich napojów.

1 z 3


Jak zacząć i utrzymać aktywność fizyczną Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.