10 produktów, które pomogą utrzymać płaski brzuch

Większość z nas marzy o płaskim brzuchu i pięknym wyglądzie w każdym wieku. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są najlepszym sposobem, dzięki któremu możesz to osiągnąć. Okolice talii i pasa są częścią naszego ciała, w której u większości osób odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej i niestety w tych okolicach jest ją najtrudniej zgubić.
reklama
Niemniej jednak czasami zdarza się, że „odstający ” brzuszek powstaje z innych powodów. Spożywanie pewnych produktów, styl życia, stres czy choroby mogą powodować występowanie nieprzyjemnych dolegliwości tj. wzdęcia brzucha. Przez to czujesz  często dyskomfort, niewygodę lub krępację.


źródło zdjęcia: facebook.com

Wzdęcia brzucha to przede wszystkim nagromadzenie się gazów jelitowych, a nie nadmiar tłuszczu (jednak chcę zaznaczyć, że jeżeli mamy nadwagę konieczne jest zrzucenie kilku kilogramów; w tym przypadku samo wzdęcie nie jest przyczyną braku płaskiego brzucha). Istnieje na szczęście kilka produktów, które mogą pomóc w tym, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie wątroby, jelit i/lub żołądka (na ostatniej stronie artykułu znajdziesz "mini-ściągę" z produktami):

nasiona kopru włoskiego - wysuszone nasiona kopru zawierają błonnik, magnez, wapń i żelazo; pomagają w rozluźnianiu mięśni przewodu pokarmowego, co wpływa na uwalnianiu nadmiaru nagromadzonych gazów w jelitach. Wystarczy po każdym posiłku żuć 0,5 łyżeczki tych nasion, aby poczuć ulgę. Możesz także zaparzyć herbatę (w szklance zalewasz 1 łyżeczkę nasion gorącą wodą i odstawiasz na 5 min., odcedzasz i pijesz)

łosoś - zawiera ogromne ilości omega-3 i witaminy D, dzięki czemu pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach brzucha. Podkręca organizm do większego spalania tłuszczu
reklama


jajka - idealne źródło białka, witaminy B12 (pomaga w rozbiciu komórek tłuszczowych), witaminy D oraz choliny (przyspiesza metabolizm tłuszczów). Najwięcej tych witamin znajduję się w żółtku, dlatego też poleca się jeść jajka w całości. Jajka na śniadanie będą idealnym rozpoczęciem dnia

1 z 3


10 produktów, które pomogą utrzymać płaski brzuch Reviewed by Motywacja Non Stop on 12:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.