Jak myśleć o sobie FIT?

W drodze do bycia fit często skupiamy się jedynie na fizyczności. Ćwiczenia są dobre, dlatego też im więcej ich, tym lepiej. Systematyczność i trzymanie się planu sprawi, że wymarzony sixpack pojawi się szybciej niż myślisz. Jak trudne to może być? Cóż, niestety to zawsze jest trudniejsze niż się wydaje. W przeciwnym razie, wszyscy wyglądalibyśmy jak bogowie.
reklama
Często największą przeszkodą stojącą miedzy Tobą, a Twoimi celami jest Twój sposób myślenia. Na szczęście Twój umysł może pomóc Ci osiągnąć optymalną wydajność. Trenuj swój umysł do myślenia o sobie jako fit, a pomogą Ci w tym poniższe wskazówki.


Obrazuj sukces – wiara daje siłę; znajdź zdjęcie sportowca czy innej osoby, której wygląd obrazuje Twój cel. Nie ma znaczenia czy chcesz stracić kilka kilogramów, czy przebiec maraton. Mentalne wyobrażenie sukcesu zdecydowanie pomoże Ci dotrzeć do mety. Mózg uwielbia próby generalne. Większa ilość ćwiczeń, praktyki czy akcji Twojego umysłu sprawi, że łatwiejsze stanie się osiągnięcie celu w rzeczywistości. Postaraj się, aby Twoje myśli były tak „żywe” jak to możliwe. Wyobraź sobie –każdy krok, każdy ruch od początku do końca.

Go big – think small – niema nic złego w ustalaniu ambitnych celów. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby wyznaczony „duży” cel osiągać małymi krokami, które w sposób łatwiejszy doprowadzą Cię do tego ostatecznego. Zamiast skupiać się na mecie, koncentruj się na wyznaczonych stacjach do pokonania.

Opanuj swój umysł – medytacja od dawna uważana jest za ważną część prowadzącą do wewnętrznej harmonii człowieka. Od treningu i emocji, poprzez stres i poczucie własnej wartości do osiągnięcia wyznaczonych celów. W odniesieniu do fitness i atletyki, medytacja pomaga przygotować umysł i ciało do walki z niespodziewanym stresem i frustracjami. Badania wykazują, ze medytacja pomaga Twojemu mózgowi reagować na stresujące sytuacje lub regeneracje znacznie szybciej. Umysł będzie lepiej „przewidywał” stres, dzięki czemu będziesz w stanie przeforsować ból podczas treningu lub pobiec dalej niż założyłeś.

Jak myśleć o sobie FIT? Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.