8 rewelacyjnych sposobów na to, aby spalić więcej kalorii podczas treningu na zewnątrz

Ćwiczenia poprawiają sprawność ruchową i powinny być ważną częścią codziennych zajęć każdego z nas. Oficjalnie jesteśmy za tym, aby nie siedzieć godzinami na siłowni, ale nie oznacza to że dajemy przyzwolenie na siedzenie na kanapie. Jeżeli nie lubicie ćwiczyć na siłowni zachęcamy ćwiczeń na świeżym powietrzu. Pogoda nie powinna stanowić wytycznej dla wykonania treningu lub nie. W zależności od poru roku możesz ćwiczyć na zewnątrz cały czas – wystarczy odpowiednia odzież i odrobina chęci. Trening na świeżym powietrzu jest rewelacyjnym zamiennikiem dla rutynowych ćwiczeń fitness.
reklama
Przedstawię Ci teraz kilka sposobów na to, aby trening na zewnątrz pozwolił na spalenie większej liczby kalorii niż zazwyczaj:

Działaj jak dziecko – wchodząc pierwszy raz na siłownię i widząc mnóstwo maszyn z pewnością niejedna osoba poczuła się jak w dżungli. Przeróżne maszyny przeznaczone do wykonania konkretnego ćwiczenia w pewien sposób mogły przypominać Ci elementy z placu zabaw. I dokładnie tak jest. Wiele podobnych rozwiązań znajdziesz udając się do pobliskiego parku. Nie dość że będziesz taniej to dodatkowo świeże powietrze dotleni Cię i przyspieszy procesu spalania tkanki tłuszczowej.

źródło: www.running4women.com


Rozgrzej się na ławce – ławka w parku jest jednym z najlepszych elementów wyposażenia treningowego. Dzięki niej możesz wykonać zwykłe, łatwe ruchy lub trudniejsze z kilkoma modyfikacjami. Wszystko zależy od Twojej sprawności fizycznej. Na przykład – pompki czy planki, które będzie Ci łatwiej wykonać w podwyższonej pozycji. Możesz w opcji trudniejszej wykonywać squat, stawiając jedną nogę na ławce a drugą na ziemi i podnosić się tak, aby utrzymać ciało na nodze postawionej na ławce i opadać do squat do nogi będącej na ziemi.
reklama

Weź matę – zamiast tradycyjnej jogi w domowym zaciszu, wybierz pilates, który możesz wykonać w każdym miejscu. Kilka prostych ćwiczeń pilates pozwolą Ci ćwiczyć na świeżym powietrzu bez żadnego problemu. Po co siedzieć na siłowni lub w domu, kiedy możesz w otoczeniu cieszyć się ćwiczeniami i relaksować zarazem, dzięki otoczeniu przyrody. Wystarczy, że chwycisz matę i znajdziesz ładny, zaciszny skrawek trawy.

1 z 2


8 rewelacyjnych sposobów na to, aby spalić więcej kalorii podczas treningu na zewnątrz Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.