Zaplanuj zakupy i posiłki na 7 dni

#4 produkty pełnoziarniste - makarony z pełnego ziarna, brązowy ryż, jęczmień, komosa ryżowa oraz wszelkie kasze są produktami, które możesz utrzymać w swojej spiżarni przez długi czas i sięgnąć w każdej chwili, aby przygotować pyszny i zdrowy posiłek bez wcześniejszego planowania.
reklama

Możesz ugotować większą ilość ryżu lub komosy i przechować je w lodówce na kolejne posiłki. Kiedy nadejdzie pora obiadu lub kolacji wystarczy, że pokroisz mięso, dodasz warzywa, orzechy i nasiona i przygotujesz np. sałatkę.

źródło: realfarmersfindlove.com

#5 owoce i warzywa - ważne jest, aby Twoja kuchnia była zaopatrzona w świeże owoce i warzywa.
reklama
Po zakupach warto dokładnie oczyścić warzywa i owoce i umieścić je w lodówce - będą idealne do przygotowania szybkiej sałatki. Sałata jest uniwersalnym składnikiem sałatek oraz wrapów. Owoce umieść tak, aby mieć je pod ręką jako zdrowa przekąska do wykorzystania podczas drugiego śniadania lub dodatku do sałatki. Prawdopodobnie zjesz więcej owoców, kiedy będziesz je widzieć. Jeżeli kupisz większą ilość owoców część z nich umieść umyte w lodówce.

#6 dressingi i marynaty - nie kupuj butelkowych, gotowych sosów. Są pełne cukru, tłuszczu i niezdrowych konserwantów. Możesz samodzielnie przygotować zdrowy dressing w kilka minut. Kilka ziół, oliwa z oliwek, cytryna i gotowe.

#7 zupy i sosy - jeżeli zamierzasz przygotować zupę lub sos, dlaczego nie zrobić go w małej ilości? Zrób podwójna porcję, którą następnie zamrozisz w podziale na pojedyncze porcje.

W każdej chwili możesz wyjąć porcję sosu i przygotować pyszne, zdrowe spaghetti.

Planowanie i wstępne przygotowanie może w pierwszym odczuciu wymagać dużo pracy, jednak w praktyce staje się bardziej intuicyjne i praktyczne, co możesz wykorzystać do przygotowywania posiłków w ciągu tygodnia.
reklama
Poza tym, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, jak dobrze przemyślany domowy posiłek, którym możesz się cieszyć w pracy lub po powrocie z niej, kiedy nie masz czasu lub ochoty na gotowanie.

2 z 2


Zaplanuj zakupy i posiłki na 7 dni Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.