Podjadanie podczas diety

źródło: http://www.shape.com/weight-loss/weight-loss-strategies/i-lost-weight-whole30-diet-without-cheating

Biologiczne reakcje związane z solą są proste. Organizm chętnie utrzymuje pewien poziom zasolenia płynów międzykomórkowych. Jeżeli w organizmie znajduje się za dużo soli, poziom zasolenia wzrasta, co skutkuje zatrzymaniem wody w celu przywrócenia równowagi. Woda potrzebna jest do wypłukania soli i unormowania jej ilości w Twoim ciele. Jeżeli chodzi o potrzebę organizmu związaną z odżywieniem mięśni to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Mięśnie składają się z własnego wewnętrznego źródła paliwa, pochodzącego z węglowodanów zwanego glikogenem. Glikogen jest odpowiedzialny m.in. za doprowadzanie wody do mięśni.
reklama
W sytuacji, kiedy odchudzasz się i spożywasz mniejszą ilość kalorii (czyli utrzymujesz tzw. deficyt kaloryczny), mięśnie mają tendencję do utrzymywania glikogeny na niższym poziomie. Oznacz to, że mięśnie nie otrzymują wystarczająco dużo wody, przez co są odwodnione. I odwrotnie, jeżeli jesz w nadmiarze, organizm odkłada zapasy glikogenu, zwiększając ilość płynów w mięśniach, co w konsekwencji także może odbić się na wadze.

Stosowanie diety opartej na deficycie kalorii od czasu do czasu może czasem przynieść korzyści. Jeżeli zdecydujesz się zastosować dietę z deficytem kalorycznym musisz liczyć się z tym, że Twoje ciało w pewnym momencie może spowolnić metabolizm i utratę wagi. Czasem podniesienie liczby dziennego spożycia kalorii może przyczynić się bardziej na plus, ponieważ może to odwrócić spowolnienie. Może się również zdarzyć, że podczas fazy odpoczynku od intensywnych ćwiczeń przy jedzeniu tej samej ilości kalorii ciało dalej będzie tracić zbędne kilogramy.
reklama
Jeżeli czujesz się winny/a po weekendowym szaleństwie jedzeniowym lub przyjęciu obfitującym w pyszności to najważniejszą rzeczą do zapamiętania dla Ciebie jest to, że żeby nie rozpamiętywać. To nic Ci nie da. Weź się w garść, wróć do prawidłowego odżywiania i staraj pracować nad własną silną wolą, która każdego dnia będzie zbliżać Cię do osiągnięcia wyznaczonego celu.
2 z 2
Podjadanie podczas diety Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.