Jak nie przytyć przed i w czasie wakacji cz 1

#3 pamiętaj o nawodnieniu - odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne w naszym codziennym życiu i staje się jeszcze bardziej istotne, gdy jesteś zestresowany. Podróż niestety może nieść ze sobą wiele stresujących sytuacji. Stres może mieć negatywny wpływ na układ odpornościowy. Picie dużej ilości wody może wspomóc przepłukiwanie toksyn z organizmu. Z tego samego powodu wybór wody w restauracji czy plażowym barze zamiast napojów gazowanych oraz napojów alkoholowych będzie mieć istotne znaczenie.
reklama
#4 uważaj z koktajlami - oczywiście wakacje to okres, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo, że skusisz się na słodki drink z procentami. Upewnij się, że wypijesz co najmniej jedną szklankę wody między każdym koktajlem. Pamiętaj, że jeden gram alkoholu zawiera 7kcal i nie daje Ci praktycznie żadnej energii i korzyści zdrowotnych. Kalorie z alkoholu pochłania się bardzo łatwo i szybko, dlatego bądź świadoma ich ilości.

#5 walcz z pokusami - wakacje są pełne pokus. Twoim zadaniem jest trzymać je w ryzach i nie dać się im. Wakacyjne party obfitują w różnego rodzaju kaloryczne przekąski i napoje gazowane - to niestety jest nieuniknione. Musisz być świadoma wyborów i konsekwencji. Zjedz zdrowy posiłek przed wyjściem, dzięki czemu łatwiej będzie Ci oprzeć się nadmiernemu sięganiu po przekąski zawierające “puste kalorie”. Przygotowując się do wakacji unikaj miejsc, w których możesz natrafić na ciastka, ciasteczka, batoniki itp.

#6 wykorzytuj reklamy w TV - podczas oglądania telewizji w czasie przerwy reklamowej zrób kilka ćwiczeń, które nie będą wymagały żadnego dodatkowego sprzętu. Tych kilka minut ruchu przyspieszy Twój metabolizm i pozwoli spalić zbędne kalorie. Innym rozwiązaniem może być oglądanie TV na piłce stabilizującej, która angażuje znacznie więcej mięśni niż same siedzenie na kanapie.
reklama
#7 dodaj zdrowe przepisy w kuchni - większość przepisów, z których korzystasz możesz zmodyfikować na zdrowszą wersję. Użyj produktów pełnoziarnistych, zmniejsz ilość cukru, niezdrowych tłuszczów i soli podczas gotowania. Zastosuj zasadę talerza, na którym 50% to warzywa oraz po 25% zdrowe węglodowany i białko. Zdrowe jedzenie, które bardzo dobrze jest włączyć do posiłków to: białe mięso indyka lub kurczaka, chuda wołowina, słodkie ziemniaki, żurawina, granat, dynia, orzechy, sałaty, cynamon itp.

#8 trzymaj jedzenie dalej - tu króluje zasada: “co z oczu, to z serca”. Gdy jedzenie jest umieszczone na stole istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że sięgniesz po następną porcję. Utrudnij sobie troszkę i trzymaj dodatkowe jedzenie z dala od jadalni lub w miejscu, do którego musisz podejść. Jeżeli zostawisz je w kuchni w zasięgu wzroku z pewnością prędzej, czy później zjesz je. Wskazówka : jeżeli po zjedzeniu posiłku nadal odczuwasz głód, poczekaj 15minut i wypij szklankę wody. Teraz zdecyduj czy nadal jesteś głodna.

#9 jedz mniej, ale częściej - zamiast głodzić się cały dzień, po czym zjeść jeden ogromny posiłek, rozłóż go na kilka małych zjedzonych w ciągu dnia. Wiem, że na wakacjach ciężko jest się oprzeć w całości tym, co oferuje kuchnia, dlatego ograniczenie wielkości porcji jest tu na wagę złota. Coś za coś - albo mała porcja albo żadna.

#10 zadbaj o ruch - regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci w bardzo wielu wyzwaniach, jakie napotkasz podczas sezonu wakacyjnego. Ćwiczenia mogą pomóc Ci w radzeniu sobie ze stresem podczas podróżowania, ponieważ uwalniają endorfiny, poprawiające humor. Na lotnisku wybierz tradycyjne schody zamiast tych ruchomych, a szerokim
reklama
łukiem omijaj windy. Jeżeli podróżujesz samochodem, rób przerwy, aby wyjść z samochodu, rozprostować kości i odetchnąć świeżym powietrzem. I na koniec po każdym dużym posiłku wybierz się obowiązkowo na spacer, który pomoże Ci w strawieniu tego, co zjadłaś.

Teraz już wiesz, jak postępować w okresie wakacji oraz przed nimi. Najważniejsza jest świadomość swojego ciała, pokus i zagrożeń na nas czyhających. Samokontrola oraz umiar niech będą Twoim przewodnikiem i kluczem do sukcesu.

2 z 2
Jak nie przytyć przed i w czasie wakacji cz 1 Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.