8 prostych ćwiczeń na ból karku

#4 ear to shoulder neck rolls - usiądź wygodnie na podłodze lub krześle i wyprostuj plecy, rozluźnij ramiona i kark. Prawą rękę umieść przy lewym uchu tak, aby ręka znajdowała się nad głową. Przechyl głowę w prawą stronę, delikatnie dociskając ją prawa ręka w kierunku prawego ramienia. Wytrzymaj w tej pozycji około 5 oddechów, po czym zmień stronę. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców i nie dociskaniu głowy “na siłę” do ramienia.

źródło: http://www.healthline.com/health/fitness-exercise/trapezius-stretches

reklama
#5 shoulder rolls - stań lub usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Połóż palce dłoni na swoich barkach. Przełóż ramiona w tył, ściągając łopatki i “wypychając” klatkę piersiową do przodu. Z tej pozycji wykonaj kuliste ruchy ramion w przód. Wykonaj 8-10 kręgów w przód, po czym zmień kierunek (tył).

źródło: https://www.smartrx.in/care-plan/Breast+Reconstruction/84


reklama

#6 backward hand claps - podczas tego ćwiczenia stań prosto ze stopami ustawionymi na szerokość bioder. Przełóż obie ręce w tył, splatając przy tym jednocześnie dłonie.Z takiej pozycji wykonaj uniesienie rąk ku górze (cały czas trzymając je złączone) najwyżej jak będziesz w stanie lub do momentu, w którym poczujesz napięcie w przedniej części ramion. Wytrzymaj tak 8-10 oddechów.
źródło: http://www.sensational-yoga-poses.com/shoulder-stretches.html#armsback

#7 hand to elbow - rozpoczynając to ćwiczenie usiądź wygodnie lub stań, utrzymująć w każdej pozycji proste plecy. Unieś prawą rękę ku górze, po czym zegnij ją w łokciu i opuść tak, aby prawa dłoń znalazła się między łopatkami. Umieść lewą rękę na prawym łokciu i dociśnij ją delikatnie do dołu. Wytrzymaj tak 8-10 oddechów i zmień stronę.

źródło: http://blog.barefootyoga.com/health-and-fitness/yoga-at-your-desk-4/

reklama
#8 cat/ cow stretch - rozpocznij od przyjęcia pozycji podpartej z nogami/kolanami ułożonymi na szerokość bioder i bezpośrednio pod nimi oraz rękoma ułożonymi na szerokość ramion i także bezpośrednio pod nimi. Wykonaj wdech, opuszczając plecy ku dołowi i spoglądając jednocześnie w kierunku sufitu.Z każdym wydechem kieruj podbródek w kierunku klatki piersiowej, wyciągając kość ogonową mocno ku górze, zaokrąglając pracy i ramiona (tak jak robi to kot). Wykonaj 8-10 oddechów.
źródło: https://thefitferret.wordpress.com/2014/10/06/recurrent-injuries-the-si-joint/

2 z 28 prostych ćwiczeń na ból karku Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.