5 najlepszych i najprostszych ćwiczeń na jędrne pośladki!

Wielu z nas marzy o jędrnych pośladkach, które prezentują się dobrze w różnych ubraniach i dodają pewności siebie. 

reklama
Aby osiągnąć ten cel, ważne jest nie tylko skupienie się na estetyce, ale także na wzmacnianiu mięśni pośladkowych. Regularne ćwiczenia pośladków mogą pomóc w budowaniu siły, elastyczności i jędrności tych mięśni.

5 najlepszych i najprostszych ćwiczeń na jędrne pośladki

Wprowadzenie do ćwiczeń na jędrne pośladki powinno obejmować zrozumienie anatomii tej części ciała. Pośladki składają się z trzech głównych mięśni: mięśnia pośladkowego większego, mięśnia pośladkowego mniejszego oraz mięśnia najszerszego grzbietu. Te mięśnie są zaangażowane w różne ruchy, takie jak wstawanie, chodzenie, bieganie czy wchodzenie po schodach.

Dobrze zdefiniowane pośladki nie tylko wpływają na wygląd, ale także odgrywają kluczową rolę w stabilizacji miednicy i kręgosłupa. Wzmocnienie mięśni pośladkowych może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, redukcji ryzyka kontuzji i poprawie wydajności podczas różnych aktywności fizycznych.
reklama

Oprócz regularnego treningu siłowego, ćwiczeń cardio i zdrowej diety, istnieje wiele konkretnych ćwiczeń, które mogą pomóc w budowaniu jędrnych pośladków. Poniżej znajdziesz 5 najlepszych ćwiczeń, które można wykonywać w domu lub na siłowni, aby wzmocnić i ujędrnić mięśnie pośladkowe. Ważne jest, aby wykonywać te ćwiczenia z odpowiednią techniką i dostosować intensywność do swojej kondycji fizycznej.

Poniższy zestaw wykonaj w 3 seriach po 30-45 sekund pracy na każe ćwiczenie i każdą stronę.

1. Squat

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub delikatnie szerzej. Napnij brzuch. Ręce trzymaj przed sobą złączone na wysokości klatki piersiowej. Plecy trzymaj proste. Powoli zacznij uginać kolana z jednoczesnym wypychaniem bioder do tyłu. Staraj się, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp oraz zachowaj stopy cały czas przyległe do podłoża. Kąt między udem a podudziem powinien wynosić maksymalnie 90 stopni. Wróć do pozycji wyjściowej, wypychając biodra delikatnie w przód i napinając pośladki. Powtórz.
*modyfikacja – trzymaj hantle w rękach
reklama

2. Lunge
Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder i rękoma ułożonymi na biodrach. Wykonaj wykrok prawą nogą w przód, zginając kolana i obniżając ciało do momentu, kiedy kolano lewej (tylnej) nogi będzie delikatnie nad podłożem. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców (nie garb się) podczas wykroku oraz nieprzekraczaniu kolanem (nogi przedniej ) linii palców stóp. Jedna i druga noga podczas wykroku powinna tworzyć kąt prosty.


3. Glute bridge

Połóż się na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub nieco szerzej. Ugnij nogi w kolanach, opierając się na płasko ułożonych stopach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Z takiej pozycji unieś biodra w górę, wytrzymaj 2-3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Podczas tego ćwiczenia napnij mięśnie pośladków oraz brzucha.


4. Glute kickback puls

Przyjmij pozycję tzw. klęku podpartego, czyli rękoma opartymi na podłodze prostopadle do tułowia oraz ustawionymi na szerokość barków; nogami\kolanami ustawionymi pod biodrami i na ich szerokość. Plecy zachowaj proste, brzuch napięty. Z tej pozycji wyprostuj prawą nogę w tył, opierając ją na podłodze na palcach stopy. Unieś i wykonaj krótkie ruchu góra-dół, napinając przy tym mięśnie pośladów. Powtórz na drugą stronę.

5. Jump rope (high knee)

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz łokciami blisko tułowia tak, jakby trzymana była w dłoniach skakanka. Z tej pozycji wykonaj podskoki z nogi na nogę, unosząc kolana najwyżej jak jesteś w stanie z jednoczesnym robieniem małych kółek rękoma. Zachowaj proste plecy oraz napięty brzuch, nogi lekko ugięte w kolanach podczas podskoków.

Pamiętaj, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń, odpowiednia technika i stopniowe zwiększanie intensywności mogą przyczynić się do wzmocnienia i ujędrnienia mięśni pośladkowych.
5 najlepszych i najprostszych ćwiczeń na jędrne pośladki! Reviewed by Sylwia on 18:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.