Ból między łopatkami – skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa i łopatki!

Ból pleców w odcinku szyjnym czy lędźwiowym to niezwykle powszechne dolegliwości, na które skarży się wiele osób bez względu na wiek. 

reklama
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci , że nagle bez większego powodu zaczął boleć Cię kręgosłup na wysokości łopatek? Takie dziwne uczucie, jakby coś leżało i uciskało w tym miejscu bądź jakby ktoś „wbił szpilę w plecy”?

Ból między łopatkami – skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa i łopatki

Ból między łopatkami występuje dość często. Najczęściej spowodowany jest i towarzyszy osobom, które długo pozostają w pozycji siedzącej lub stojącej, lub przyjmują nienaturalną pozycję, postawę. Doprowadza to do spięcia mięśni, usztywnienia ich i w konsekwencji pojawienia się bólu. Najogólniej ujmując ból między łopatkami spowodowany jest obciążeniem mięśni grzbietowych, wynikających ze zbyt długiego przebywania w jednej pozycji. Ból na wysokości łopatek może mieć także zupełnie inne podłoże związane z problemami z kręgosłupem takimi jak zwyrodnienia, dyskopatia czy zapalenie stawów kręgosłupa, ale także z nieco bardziej poważnymi jak choroby serca, pęcherzyka żółciowego, nowotwory, refluks, choroby płuc.
reklama

Na szczęście najczęściej ból między łopatkami wynika z przeciążenia, z którym w łatwy sposób można sobie poradzić. Jeżeli jest przewlekły, długo się utrzymuje, należy skorzystać z porad lekarza. Jednak, jeżeli pojawia się raz na jakiś czas poniżej znajdziesz zestaw ćwiczeń, pozwalający na zmniejszenie napięć mięśni i złagodzenie lub wyeliminowane dolegliwości bólowych.
reklama
Ból między łopatkami – skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa i łopatki! Reviewed by Sylwia on 19:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.