Trening rozluźniający ciało – poprawia mobilność, elastyczność i samopoczucie!

Rozciąganie to coś, co prawdopodobnie wiesz, że jest ważne i powinno się to robić. Niestety jest to także jedna z części treningu najbardziej pomijana i uważana za nie potrzebą. 

reklama

To ogromny błąd, ponieważ kilka minut rozciągania jest idealnym sposobem wyciszenia zmęczonych mięśni oraz uniknięcia kontuzji po zakończonym treningu.


źródło

Ćwiczenia rozciągające czy rozluźniające pomagają zwiększyć elastyczność, przyspieszyć regenerację, zapobiegać wspomnianym kontuzjom, zmniejszyć bolesność mięśni bądź wspomóc zrelaksowanie. Rozciąganie poza wspomnianymi powyżej korzyściami wpływa także na złagodzenie stresu, wspomaga organizm do powrotu do stanu sprzed wysiłku (uspokaja go), zwiększa zakres ruchów, zwiększa przepływ krwi w mięśniach. Nie musisz spędzać wielu godzina na ćwiczeniach rozciągających, wystarczy kilka minut. Ale możesz także przeznaczyć sesję treningową na same ćwiczenia rozciągające. Zamiast treningu siłowego czy cardio postaw na rozciąganie, a zdziwisz się, jak twoje ciało się zmieni.
reklama
Zobacz również: 10 ćwiczeń cardio maksymalnie podkręcających metabolizm i spalających zbędne kalorie!

Poniżej proponujemy 20-minutowy trening rozciągający, dzięki któremu nie tylko poprawisz elastyczność, ale także mobilność oraz samopoczucie. Przygotuj jedynie matę do ćwiczeń i ciesz się treningiem.
reklama


Trening rozluźniający ciało – poprawia mobilność, elastyczność i samopoczucie! Reviewed by Sylwia on 19:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.