Trening 5000 kroków, spalający ogrom kalorii i tkanki tłuszczowej!

Dobra forma fizyczna nie musi się opierać czy być efektem wielogodzinnych ćwiczeń na siłowni. 

reklama
Wiele osób zapomina, że samo chodzenie jest także aktywnością fizyczną, która daje bardzo wiele pozytywnych korzyści. Spacerowanie to prosty, ale przede wszystkim bezpieczny sposób na dobra kondycję dostępny dla każdego.

Trening 5000 kroków, spalający ogrom kalorii i tkanki tłuszczowej!

Chodzenie wśród wielu innych aktywności stało się najbardziej niedocenianą formą uzyskania i utrzymania kondycji. A przecież spacerowanie niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych korzyści. Wystarczy poświęcić 30 minut dziennie, aby zwiększyć poziom energii, wzmocnić kości i stawy, poprawić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, pobudzić metabolizm, co przekłada się na lepszą utratę wagi i odchudzanie, wzmocnić mięśnie nóg i pośladków, zapobiec pojawieniu się żylaków czy pajączków oraz złagodzić stres.
reklama
Zobacz również: Najlepsze ćwiczenia dla kobiet po 40 roku życia (7 ćwiczeń)

Znasz zapewne zasadę 10000 kroków. Nie wnikam tu czy jest to mit czy nie. Ogólnie przyjmując, samo robienie kroków w tej liczbie przyniesie więcej korzyści zdrowotnych niż ich nie zrobienie. Ale, co jeżeli połowę tych kroków wykonasz w 30-minutowym treningu? To brzmi już zdecydowanie lepiej – połączysz przyjemne z pożytecznym. Ten trening będzie wyzwaniem dla całego ciała. Popracujesz nad wzmocnieniem układu sercowo-naczyniowego, górną i dolną częścią ciała, mięśniami brzucha, nóg i pośladków. A co najważniejsze poprawisz swój nastrój.

Nie czekaj, trening jest rewelacyjny – ćwiczysz i dobrze się bawisz przy tym.

reklama


Trening 5000 kroków, spalający ogrom kalorii i tkanki tłuszczowej! Reviewed by Sylwia on 19:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.