Niezawodny Trening Na Mięśnie Poprzeczne Brzucha! [4 ćwiczenia]

Mięśnie poprzeczne brzucha są najgłębszymi z czterech grup mięśniowych, które tworzą brzuch. Mięśnie działają jak pas i odgrywają ważną rolę w stabilizacji kręgosłupa. Słabe mięśnie poprzeczne przyczyniają się m.in. do bólów kręgosłupa.
reklama
Ćwiczenia na tę partię mięśni koncentrują się i angażują przede wszystkim mięśnie poprzeczne, jednak podczas ich wykonywania wzmacniane będą także inne mięśnie. Mięśnie poprzeczne należą niestety do jednych z najbardziej zaniedbanych i zapomnianych mięśni podczas treningów.
reklama
Wiele ćwiczeń skupiających się na mięśniach brzucha rzadko angażuje także mięśnie poprzeczne, a aby naprawdę wzmocnić je musisz postawić na treningu ukierunkowany na nie. Chociaż nie ma wiele różnorodnych ćwiczeń, to jednak nawet brzuszki dają możliwość dodania pewnych ruchów zmuszających mięśnie poprzeczne do pracy.


Podstawową funkcją mięśni poprzecznych jest utrzymywanie stabilnie żeber i wnętrzności, a także miednicy i kręgosłupa. Wypracowane i silne mięśnie poprzeczne pomagają utrzymać wnętrze brzucha na swoim miejscu i zapobiega odstającemu brzuchowi. Poniższe ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie poprzeczne i wymodelować brzuch. Wykonaj 3 serie.


#1 supine leg extension - do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Przystępując do tego ćwiczenia:
- połóż się na podłodze na plecach z wyprostowanymi nogami
- ręce wyprostowane ułoż za głową,po czym lewą unieś nieco nad podłogą, a prawą skierowaną ku górze
- lewą nogę unieś, uginając ją w kolanie do kąta 90 stopni, prawą nogę natomiast wyprostowaną unieś kilka centymetrów nad ziemią
- z tak przyjętej pozycji wykonaj zamianę stron tak, że lewą rękę kierujesz ku górze/prawą za głowę oraz prawą nogę do kąta 90 stopni/ lewą prostujesz
- podczas ćwiczenia pamiętaj, aby nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłoża
- wykonaj 20 powtórzeń, utrzymując pozycję przez 1-2 sekundy (po 10 na każdą stronę)
reklama

Na następnej stronie znajdziesz jeszcze trzy ćwiczenia, dzięki którym wymodelujesz i wzmocnisz mięśnie poprzeczne brzucha.

1 z 2Niezawodny Trening Na Mięśnie Poprzeczne Brzucha! [4 ćwiczenia] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.