Najlepsze Ćwiczenia z Jogi Ujędrniające Pośladki! [5 ćwiczeń]

Kształtna pupa jest nowym trendem! Obecnie pupa nabrała niejako statusu gwiazdy i każda z nas pragnie ją podnieść, wymodelować czy ujędrnić. Praca nad wyglądem pośladków nie tylko poprawia ich kształt, ale także wpływa na poprawę równowagi naszego ciała, postawę oraz zmniejsza ból w dolnej części pleców.
reklama
Mięśnie pośladków stanowią zdecydowanie największą grupę mięśni w naszym ciele. W połączeniu z mięśniami ud i ścięgnami są odpowiedzialne za stabilizację miednicy oraz siłę i mobilność w biodrach. Odpowiednio trenowane tylne mięśnie naszego ciała pomagają utrzymać prawidłowe napięcie dolnej części pleców i stawów poprzez poprawę funkcjonalne i optymalne zrównoważenie masy ciała.
reklama
Ponadto, kiedy budujesz beztłuszczową masę mięśniową, zwiększane jest spoczynkowe tempo metabolizmu. Strategicznie pracująca największa grupa mięśni naszego ciała sprzyja przyspieszeniu spalania tłuszczu.

źródło zdjęcia: http://abikiniaday.com/get-your-booty-in-shape-with-tash-dev/

Jeżeli chodzi o pośladki z punktu anatomicznego, składają się one z 3 głównych mięśni - maximus (największy mięsień; stanowi największą część pośladka) oraz medius (średni mięsień) i minimus (najmniejszy mięsień), które odpowiedzialne są za przywodzenie i odwodzenie bioder. Kiedy mięśnie te są dobrze wyćwiczone mogą poprawić mobilność, skrętność oraz elastyczność bioder, jednocześnie zapobiegając problemom z równowagą, które mogły być wynikiem słabych stawów.
reklama
Joga to doskonały sposób na to, aby wzmocnić i ukształtować mięśnie pośladków bez użycia obciążenia, maszyn lub innych urządzeń. Podczas jogi wykorzystywana jest własna masa ciała do budowania mięśni, przez co może być skuteczną formą treningu modelującego pośladki z niskim ryzykiem urazów czy kontuzji. Poniżej znajdziesz 5 ćwiczeń, dzięki którym podniesiesz i zaokrąglisz swoje pośladki, przy jednoczesnym wzmocnieniu bioder i poprawie elastyczności.

#1 Bird dog

źródło: http://abikiniaday.com/get-your-booty-in-shape-with-tash-dev/

#2 Crescent Warrior 

źródło: http://50tonormal.blogspot.com/2011_12_01_archive.html

#3 Warrior 3


źródło: https://breakingmuscle.com/awake-evolve-yoga/awake-evolve-cycle-2-warrior-3-pose-focus

#4 Chair Pose 


źródło: https://www.skimble.com/exercises/291-chair-pose-how-to-do-exercise 

#5 Superman Pose

źródło: http://lifespantherapies.com/pediatric-yoga-and-mindfulness/
Najlepsze Ćwiczenia z Jogi Ujędrniające Pośladki! [5 ćwiczeń] Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:36 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Mi joga bardzo pomogła na bóle kręgosłupa, także serdecznie polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.