Poranne ćwiczenia - dlaczego warto ćwiczyć rano!

Wczesne chodzenie spać oraz wczesna pobudka sprawiają, że człowiek staje się zdrowszy, mądrzejszy i bardziej odporny. Ludzie rozpoczynający dzień o wczesnej porze cieszą się większą wydajnością, lepszą skutecznością oraz większą energią.
reklama
Kiedy wczesne wstawanie połączone zostanie z porannymi ćwiczeniami i stanie się rutyną dla Ciebie, zaczniesz doceniać ciszę i spokój panujący o tej porze, który nastroi Cię pozytywnie na cały pracowity dzień. To także najlepsza pora dnia, którą możesz przeznaczyć dla siebie. Pobudka przed wszystkimi domownikami jest czasem, kiedy nic i nikt Ci nie przeszkodzi.
reklama
Chociaż najlepszym czasem na ćwiczenia jest czas, w którym prowadzisz regularność treningu, istnieją dodatkowe korzyści, które przemawiają za porannym treningiem. Poznaj je już teraz!

źródło: http://fitwirr.com/workout/plan/6-minute-mini-morning-workout-crush-calories-and-m/

#1 stajesz się bardziej produktywny - Twoja lista rzeczy do zrobienia powinna zaczynać się właśnie odhaczeniem porannego treningu. Wczesne ćwiczenia, przed wszystkimi którzy dopiero co przebudzają się i leniuchują w łóżkach jest niezwykle satysfakcjonujące i motywujące do działania. Możesz poczuć się dumnie, że mimo przeciwnością np. brzydkiej pogody, wykonałeś to, co zostało zaplanowane. W dalszej części dnia odczujesz jasność umysłu i spokój oraz będziesz bardziej nastawiony na udany dzień.
reklama
#2 możesz przeznaczyć więcej czasu dla rodziny - choć zdrowie jest priorytetem, dopasowanie czasu treningu jest obowiązkowe, ponieważ zdecydowanie rodzina i jej potrzeby są na pierwszym planie (zwłaszcza, jeżeli chodzi o dzieci). Miło jest szykować się do codziennych obowiązków w spokoju, niż totalnym armagedonie. Jeżeli możesz pracować nad swoim ciałem przed wschodem słońca i przed pobudką np. dzieci, możesz wykonać to znacznie dokładniej i większym zaangażowaniem. Zwykle po pracy nie masz już na tyle siły, aby wykonać trening w stopniu najwyższym.

#3 mniejsze prawdopodobieństwo pominięcia treningu - w ciągu dnia zdarza się wiele nieoczekiwanych sytuacji, które mogą uniemożliwić Ci wykonanie zaplanowanego treningu. Czy to przedłużone spotkanie, korki, spotkanie w szkole dziecka itp. Te wszystkie zajęcia mogą wyssać z Ciebie całą energię, możesz być zbyt zmęczony pod koniec dnia. Ćwiczenia, będąc na pierwszej liście rzeczy stają się pierwszą rzeczą do wykonania z największą ilością energii i zapału.

#4 mniejsze uczucie stresu i większa gotowość do działania w ciągu dnia - wszyscy mamy do czynienia z terminami, których należy dotrzymać, natłokiem pracy i zadań itp. Poranny trening, trwający nawet kilka minut, może pomóc złagodzić codzienny stres, potencjalnie obniżyć ciśnienie krwi oraz dotlenić mózg. Badania pokazują, że nawet 10 minut przeznaczone na ćwiczenia może skutecznie poprawić nastrój na cały dzień.

#5 lepsza koncentracja w ciągu dnia - co robisz po treningu? Zwykle prysznic, zdrowe śniadanie i podróż do pracy! Nie ma nic lepszego, jak ćwiczenia z rana, usprawniające umiejętności koncentracji i zapamiętywania. Ćwiczenia nie tylko dotleniają mózg, ale poranna gimnastyka pomoże również zwiększyć Twoją wydajność w pracy.

A więc, jaką porę na ćwiczenia wybierasz?


Poranne ćwiczenia - dlaczego warto ćwiczyć rano! Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:02 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Super wpis! Ja osobiście bardzo lubię ćwiczyć rano, daje mi to energię na cały dzień, od razu lepiej mi się pracuje. A jak jeszcze przy okazji się okazuje, że taki trening przynosi dobre rezultaty, to człowiekowi od razu lepiej się rani wstaje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Poranny trening to chyba nie dla mnie, rano jestem zaspana, że dobudzenie się zajmuje mi jakieś pół godziny:p a w dodatku po treningu padam i już zazwyczaj nie mam na nic siły, dlatego wolę ćwiczyć po południu. Chociaż nie ukrywam, że wolałabym to robić rano by właśnie popołudniami mieć czas dla rodziny

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.