Jak dać radę najbardziej intensywnym treningom?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że treningi o wysokiej intensywności są nie tylko wyzwaniem, ale także niesamowitym sposobem spalania tkanki tłuszczowej, podkręcenia metabolizmu, usprawnieniem zdrowia naszego serca oraz osiągnięcia najlepszego kształtu naszego ciała. Wszystko fajnie brzmi i sprawia, że podnosisz poprzeczkę ale….nagle czujesz, że nie jesteś na to gotów.
reklama
Bez względu na to, jak jesteś przygotowany, nieuchronnie przychodzi w pewnym momencie czas, który sprawia, że intensywność treningu jest tak duża, że trudno jest Ci utrzymać poziom i wytrwać do końca ćwiczeń. Nagle tracisz pewność siebie, determinację, jesteś zmęczony, sfrustrowany i co najgorsze, zaczynasz myśleć o tym, aby zrezygnować. Nie martw się, to chwilowy stan, któremu nie możesz się poddać!

źródło: www.bodybuilding.com

Istnieją dwie niezwykle ważne strategie, które pomogą Ci zmaksymalizować wyniki treningowe. W pierwszej kolejności musisz nauczyć się cierpliwości do samego siebie. Ta kwestia wymagać więcej czasu i dotyczy Twoich fizycznych możliwości.
Konieczne jest tu fizyczne rozwinięcie siły i wytrzymałości potrzebnej do pracy podczas najtrudniejszego treningu. Trzymaj się planu, kontynuuj działania zbliżające Cię małymi krokami do Twoich celów, a wraz z postępem osiągniesz swoje życiowe założenia.

Druga kwestia dotyczy bardziej zagadnień natury psychicznej niż fizycznej. Bardzo często podczas treningów o wysokiej intensywności, nasz umysł wysyła sygnały o braku sił znacznie szybciej niż faktycznie tego potrzebujesz. W rzeczywistości, jesteś w stanie wykonać kilka dodatkowych pompek lub metrów podczas biegania, aby powiedzieć “dość”.
reklama

W takich sytuacjach trzeba wykorzystać wewnętrzną siłę woli i techniki odporności na kruchą ludzką psychikę, która zakładają maksymalne skupienie pomocne w przebiciu umysłu i uzyskaniu jak najwięcej z treningu.

1 z 2


Jak dać radę najbardziej intensywnym treningom? Reviewed by MotywacjaNonStop on 21:02 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.