Z czego powinien składać się przed-treningowy koktajl?

Każdy z nas jest w stanie znaleźć milion wymówek, aby nie ćwiczyć, jednak nic nie zastąpi standardowych słów tj. “ja nie potrafię”, ” to nie dla mnie” czy “nie mam teraz ochoty”. Wszystko da się zmienić, a zwłaszcza ostatnie stwierdzenie.

Jeżeli czujesz, że nie masz wystarczającej energii do działania możesz wspomóc się odpowiednimi suplementami przed-treningowym. Są one skomponowane w taki sposób, aby pobudzić Cię i dać kopa do działa. W głównej mierze odpowiadają za to użyte w odpowiedniej ilości wyciągi z różnych składników w celu zwiększenia wydajności i opóźnienia zmęczenia mięśni.
reklama


Czego powinienem szukać w koktajlach przed-treningowych, aby znaleźć siłę na trening?


Przede wszystkim stawiaj na naturalne składniki tj. kofeina, beta-alanina oraz kwercetyna. Zacznijmy od kofeiny. Wykazano, że przyczynia się do zwiększenia wydajności, z zachowaniem akceptowanych efektów ergogenicznych, w zakresie sprawniejszego czasu reakcji, bystrości umysłu i koncentracji. Energia, jaką otrzymuje się z kofeiny zawartej w suplementach czy koktajlach, płynie głównie z niskich jej dawek. Zwiększają one wydajność organizmu bez występowania skutków ubocznych, jakie mogłyby się pojawić przy wyższym stężeniu tj. przyspieszone bicie serca, niepokój pokarmowy, bezsenność, zdenerwowanie czy lęk.
reklama
W przeszłości sportowcy myśleli, że espresso jest konieczne, jeżeli chce się mieć wpływ na lepszą wydajność i siłę, i jak pokazują najnowsze badania - mieli rację. Jedno z badań, w którym uczestniczyli rowerzyści (już o nim wspominano tu “Jak kofeina wpływa na nasz organizm”) udowodniono wzrost wydajności po spożyciu niskiej dawki kofeiny. Inne badanie, którego uczestnikami byli biegacze wykazało, że biegacze, ci którzy zażyli kapsułki z niewielką ilością kofeiny odnotowali lepsze efekty podczas biegu niż Ci, którzy tej kapsułki nie otrzymali. Polepszające działania kofeiny są obecnie bardzo dobrze znane.

Kolejnym składnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę jest beta-alanina, czyli aminokwas, który w połączeniu z innym aminokwasem o nazwie histydyna tworzy substancję karnozyna, odpowiedzialnej za prawidłowy poziom kwasu mlekowego w mięśniach. Substancję tą znajdziesz w mięsie, jednak konieczne byłoby zjedzenie tony wołowiny, aby uskutecznić i poprawić wydajność fizyczną. Spożycie beta-alaniny w odpowiednim czasie może zwiększyć poziom karnozyny w mięśniach i jednocześnie zdolność buforowania kwasu mlekowego.

Zakwasy mięśni to wynik ich przemęczenia lub przetrenowania, które pojawiają się po intensywnym treningu. Buforowanie kwasu mlekowego w mięśniach przekłada się na wzrost czasu, podczas którego można utrzymać wysoką intensywność ćwiczeń lub wytrzymałość bez przerywania treningu. Powstaje coraz więcej potwierdzeń na to, że jest to idealna substancja usprawniająca wydajność. Beta-alanina staje się składnikiem dla sportowców trenujących intensywnie tj. sprinterzy, pływacy, wioślarze oraz dla każdego, kto chce poprawić wydajność, wykonując ćwiczenia o dużej intensywności.
reklama
No i ostatnim składnikiem jest kwercetyna. W przeprowadzonych badaniach klinicznych wykazano pozytywne wyniki stosowania tej substancji, wpływającej na zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie stanu zapalnego wywołanego wysiłkiem fizycznym. Kwercetyna jest składnikiem odżywczym na bazie roślin o bardzo ciekawych właściwościach. Jedno z badań wykazało zwiększoną wytrzymałość wśród 12 zdrowych osób, jednak niedoświadczonych wolontariuszy w ciągu 7 dni. Połowa z nich otrzymała napój z dodatkiem kwercetyny, a druga połowa zwykły, czysty napój. Grupa pierwsza odnotowała poprawę wydolności tlenu, jaką wykorzystuje się podczas jednego treningu aerobowego.

Stawiajmy na naturalne składniki i wybierajmy suplementy tworzone na ich bazie. Im zdrowiej, tym lepiej.

źródło zdjęć: http://watchfit.com/ http://rebloggy.com/Z czego powinien składać się przed-treningowy koktajl? Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:44 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Jak dla mnie najlepszy zestaw przed treningiem to na bazie banana. Banan + jakieś dodatki i można jechać z koksem. Dobrym dodatkiem jest szpinak, może nie jest najlepszy w smaku ale wzmacnia mięśnie o 20%.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie by było gdyby pojawił się jakiś konkretny przepis na taki koktajl.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.