Jak pozbyć się przeziębienia?


Każdego dnia starannie dbałeś lub dbałaś o odpowiednią suplementację witaminami, unikałeś znajomych, którzy zachorowali oraz obsesyjnie dbałeś o czystość swoich rąk, a mimo to zachorowałeś. Wszelkie starania nic nie dały. Na szczęście istnieje kilka sprytnych sposobów na to, aby “zdusić” przeziębienie w zalążku lub przynajmniej przyspieszyć powrót do pełnej formy. 

W jaki sposób wspomóc leczenie przeziębienia?

Przeziębienie to nic przyjemnego i każdy z nas w tym czasie czuje się osłabiony, przemęczony i zdecydowanie nie ma na nic ochoty. Warto zacząć działać od razu, kiedy tylko poczujesz się nieswojo. Nie ma co czekać, aż choroba rozwinie się i rozłoży nas na “łopatki” na kilka dni lub tygodni. Poniżej zapraszam Cię do zapoznania się z kilkoma sposobami, dzięki którym szybciej wyleczysz się i wrócisz do formy.

1. Odpowiednie nawodnienie - w czasie choroby potrzebujesz płynów. Odpowiednie nawodnienie pomaga przywrócić odpowiednią temperaturę Twojemu organizmowi w czasie gorączki czy przeziębienia.
reklama
Szklanka ciepłej wody lub gorącej herbaty ukoją gardło od uczucia szorstkości i duszności.

2. Prawidłowe odżywianie - witaminy i minerały są niezwykle ważnymi elementami w naszej diecie, które wpływają na ogólny stan naszego zdrowia. Niestety nie stwierdzono dokładnie, spożycie której zapobiegnie przeziębieniu lub zmniejszy czas jego trwania. Najprościej jest skupić się na zdrowym, racjonalnym odżywianiu, eliminując wszystko to, co może powodować uczucie ociężałości tj. alkohol czy tłuste potrawy.

3. Dostosowany trening - jeżeli czujesz, że masz wystarczająco dużo energii na to, aby pobiegać lub wykonać nawet lekki trening - zrób to. Wystarczy słuchać swojego ciała i nie nie przeforsować się. Należy zwrócić uwagę na to, czego potrzebuje Twoje ciało. Umiarkowana aktywność może pomóc ograniczyć bóle mięśni w czasie choroby. Z drugiej strony, jeżeli jesteś biegaczem lub rowerzystą musisz zwrócić uwagę na warunki otoczenia - gdy jest naprawdę zimno, dawka aktywności może niestety przyczynić się do jeszcze gorszego samopoczucia i pogłębienia choroby.
reklama
4. Sen - dobry sen z wcześniejszą gorąca kąpielą i herbatą może pomóc w wyeliminowaniu przeziębienia, zanim w pełni zaatakuje nasz organizm.

5. Właściwe środki zaradcze - zaopatrzenie się w leki przeciw przeziębieniowe nie zawsze gwarantuje to, że przeziębienia nas ominie.Z naukowego punktu widzenia nie ma stu procentowej pewności, że leki przeciwhistaminowe, leki obkurczające błonę śluzową lub leki na kaszel skracają czas trwania choroby. Jeżeli chcesz “uspokoić” objawy choroby sięgnij po sposoby tj.

  • - słona woda (solanka; rozpuść ½ łyżeczki soli w szklance ciepłej wody i przepłucz gardło. Złagodzi to jego podrażnienie)
  • - miód (jeżeli nic nie pomaga na kaszel wypróbuj zwalczać go 2 łyżeczkami miodu)
  • - środki przeciwbólowe ( wystarczy zwykły paracetamol lub ibuprofen, które pomogą zwalczyć stany zapalne i bóle mięśni)
Jeżeli jesteś zdrowy warto obserwować swoje ciało, reagować na objawy choroby i dać sobie choć trochę odpoczynku wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Dzięki temu będziesz w stanie zmniejszyć czas przeziębienia lub w ogóle uniknąć go. Ale skąd wiadomo,kiedy nadszedł czas, aby udać się do lekarza? Większość przeziębień mija w ciągu 3-5 dni. Jeżeli chorujesz dłużej lub masz gorączkę, bóle w klatce piersiowej, intensywny ból gardła to oznaka, żeby zasięgnąć porady lekarza.
reklama
Może macie jakieś własne niezawodne sposoby na przeziębienie?
Piszcie w komentarzach

źródło zdjęcia: http://www.donateblood.com.au


Jak pozbyć się przeziębienia? Reviewed by MotywacjaNonStop on 18:22 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Nie mam czasu chorować, więc jak tylko czuję, że coś mnie łamie, to przede wszystkim aplikuję sobie syrop przeciwzapalny fosidal, bo wiem od swojego lekarza, że skutecznie nie dopuszcza do rozwoju choroby. Pomocna też zawsze jest pyralgina, która obniża temperaturę i łagodzi bóle mięśni czy głowy

    OdpowiedzUsuń
  2. u mnie z kolei pomaga dicotuss. Nie cierpię chorować, zawsze jak coś czuję w kościach to kładę się na kilka dni, by się wyleczyć. 3-4 dni i po sprawie

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.