8 powodów, dla których warto zrezygnować z napojów gazowanych

8 powodów, dla których warto zrezygnować z napojów gazowanych

Każdy szuka lub próbuje znaleźć w swojej diecie kozła ofiarnego odpowiedzialnego za nadwagę lub w skrajnych przypadkach otyłość. Jednak nie trzeba daleko szukać i zwrócić uwagę na napoje gazowane. Są one jednymi z najistotniejszych i najbardziej kalorycznych źródeł produktów,jakie spożywamy na świecie - stanowią od 11-19 procent wszystkich kalorii spożywanych przez ludzi na całym świecie. Napoje gazowane są dość tanie, wciągające, dzięki słodkiemu smaku oraz łatwo dostępne, co na ogół oznacza, że jeżeli chcesz ich unikać w swojej diecie musisz włożyć znacznie więcej wysiłku, aby po nie nie sięgać. 

Ale nie ma co za nimi rozpaczać - to nic dobrego, ani zdrowego. Poniżej zapraszam do zapoznania się z kilkoma powodami, które potwierdzą, że warto zrezygnować z napojów gazowanych raz na zawsze.
reklama
1. puste kalorie - w napojach gazowanych nie ma nic, czego mógłby potrzebować nasz organizm. Oprócz ewentualnego dodatku kofeiny, nie znajdzie się nić co mogłoby pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Jest to mieszanina wody (nagazowana dwutlenkiem węgla), sztucznych aromatów, sztucznych barwników i kwasu fosforowego oraz tony kalorii, które są produktem ubocznym kukurydzy modyfikowanej genetycznie.

2. napoje gazowane mogą skracać długość życia - garstka badań na temat stylu życia wykazała, że osoby, które spożywają napoje gazowane żyją krócej od tych, którzy ich nie mają w swojej codziennej diecie.
reklama
Niestety ocena ta uwzględnia zbyt wiele czynników, które utrudniają ostateczne oskarżenie napojów gazowanych, jednak wg ostatnich ustaleń mogą one przyczyniać się znacznie bardziej niż myślano. W 2010 roku przeprowadzono badania na myszach, które wykazały, że wysoki poziom fosforu w ciemniejszych napojach gazowanych wpłynął na skrócenie życia myszy o około ¼. W 2014 roku następnie ustalono, że częste picie napojów gazowanych skraca żywotność telemerów (odpowiadają za ludzką żywotność), znajdujących się w białych krwinkach.
źródło zdjęcia: http://edition.cnn.com/2014/01/01/health
1 z 4


8 powodów, dla których warto zrezygnować z napojów gazowanych Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:16 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.