Grillowanie w pigułce - 15 pomocnych wskazówek

Długo wyczekiwane lato to czas, w którym chętniej wybieramy się na różnego rodzaju wycieczki czy organizujemy spotkania ze znajomymi w plenerze. Jest to także czas uwielbianego przez nas grillowania.
reklama
Lato nadeszło, więc grill z pewnością już dawno został oczyszczony i przygotowany na sezon letni. W końcu nasze piekarniki mają czas wolny. Dobrze, ale grill grillowi nie równy. Poniżej zapraszam do kilku wskazówek, dzięki którym poprawisz swoje umiejętności i uczynisz danie nieco zdrowszym.


źródło: http://www.bestfreejpg.com/mix-grilled-food-30874/

1. Aby grillowanie było znacznie łatwiejsze pamiętaj o dokładnym jego wyczyszczeniu przed i po każdym użyciu.

2. Natłuszczaj grill olejem w spray lub pędzlem zanurzonym w oleju, dzięki czemu zapobiegniesz przywieraniu potraw. Możesz zrobić to także czystą szmatką nasączona olejem. Pamiętaj, aby robić to wyłącznie wtedy, kiedy grill jest zimny.

3. Rozgrzewaj grill przez minimum 30 minut przy zamkniętej pokrywie. Pozwala to osiągnąć doskonałą temperaturę grillowania. Takie działanie zapobiega dodatkowo przywieraniu resztek tłuszczu i żywności pozostałych po poprzednim grillowaniu (wszystko to czego nie udało się doczyścić zostaje wypalone).

reklama

4. Jeżeli korzystasz z grilla palonego węglem dobrym zabiegiem będzie rozłożenie węgla na jednej stronie grilla i stworzenie obszaru bezpośredniego źródła ciepła i ciepła pośredniego (druga strona grill bez węgla). Dzięki temu tworzysz strefy temperatur i możesz przenosić żywność w razie potrzeby.
1 z 3


Grillowanie w pigułce - 15 pomocnych wskazówek Reviewed by MotywacjaNonStop on 19:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.