5 porad, które sprawią, że planowanie posiłków będzie łatwiejsze

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po przeczytaniu tego artykułu zaczniesz już na poniedziałek z ogromnym zapałem myśleć i planować zdrowe, domowe posiłkach przygotowane samodzielnie. Jednak niedziela zweryfikuje Cię. W rzeczywistości w wielu przypadkach kolejne tygodnie, gdzie w pośpiechu będziesz chwytać za fast foody w drodze do pracy czy z pracy do domu pokażą stopień Twojej determinacji.
reklama
Zdrowe jedzenie jest bardzo łatwe, jednak przygotowywanie zdrowej żywności stanowi prawdziwe wyzwanie. Pomogę Ci w tej drodze - poniżej znajdziesz kilka prostych strategii planowania posiłków, które pomogą Ci utrzymać zdrowy styl życia i prawidłowe odżywianie. Na początek 5 podstawowych:

#1 wyznacz swoje cele - Twoje potrzeby żywieniowe są podstawą planowania posiłków. Zanim zaczniesz szukać tony przepisów, zrób szybką ocenę własnych celów - czego powinnaś jeść więcej, czego mniej, czy powinnaś liczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie produkty spożywcze lubisz najbardziej. Po ustaleniu i odpowiedzeniu sobie na powyższe pytania możliwe będzie opracowanie jadłospisu, dzięki któremu zaczniesz jeść zdrowe produkty i unikniesz uczucia głodu. Kiedy spełnione są wymagania energetyczne organizmu, głód znika.

źródło: www.ninjamommers.com

#2 zrób plan działania - gdy wiesz już, co trzeba jeść, skomponuj główna listę swoich przepisów, które wykorzystasz w kuchni. W ten sposób łatwo możesz wrócić do listy i wybrać przepis na dany dzień, zamiast przeszukiwać w pośpiechu książki kucharskie w poszukiwaniu pomysłów. Dzięki temu unikniesz także rutyny w gotowaniu. Utwórz organizacyjny system działania dla siebie w postaci kalendarza, pobrania odpowiednich aplikacji, arkusza Excel czy drukowania znalezionych przepisów i budowania własnej książki kucharskiej. To Ty decydujesz, jaki sposób jest dla Ciebie najlepszy.
reklama
#3 rób strategiczne zakupy - zrób listę zakupów na podstawie Twoich ulubionych (zdrowych) produktów spożywczych i przepisów. Lista żywności jest bardzo ważną częścią planowania posiłków i daje Ci większą pewność, że będziesz trzymać się tego, co zostało zaplanowane. Miej zawsze w lodówce mnóstwo świeżych warzyw i owoców, chude białko, dodatkowo orzechy i wiele przypraw. W ten sposób bez względu na to, co będziesz chciała zrobić do zjedzenia, masz wszystko, czego potrzebujesz.

#4 bądź o krok do przodu - po powrocie do domu ze sklepu, nie kończ na schowaniu zakupionych produktów w lodówce. Obierz marchewkę, pokrój ogórka czy paprykę czerwoną - po co? A po to, aby sięgnąć po nie w momencie, kiedy poczujesz głód. W takiej chwili szukamy czegoś szybkiego - gotowe warzywa sprawdzą się idealnie i dzięki temu nie złamiesz planu.

#5 nie sabotażuj siebie - po zaplanowaniu i przygotowaniu wszystkiego, Twoja ciężka praca jest wykonana w 100%. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to unikać pokus i trzymać się planu działania. Tak długo, jak będziesz planować skrupulatnie swoje posiłki i wybierać zdrowe warianty, tak szybko zdrowe odżywianie stanie się dla Ciebie oczywistością.5 porad, które sprawią, że planowanie posiłków będzie łatwiejsze Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:42 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Witam, słyszał może ktoś o diecie owsianej? (polega na całym dniu jedzenia owsanki, raz na tydzień). Polecacie czy są jakieś przciwskazania? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I co to Ci da? Chcesz schudnąć czy zdrowo się odżywiać?

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.