Jesz chleb? Nie ma w tym nic złego

Bądźmy szczerzy. Kto nie kocha świeżutkiego, jeszcze pachnącego i gorącego chleba?

Niestety z wielu powodów znaczna liczba osób całkowicie na co dzień unika spożywania pieczywa i innych produktów wytwarzanych z pszenicy. Pewna grupa ludzi postępuje natomiast odwrotnie, jedząc zdecydowanie za dużo skrobi. Niemnij jednak chleb jest naprawdę smaczny oraz pożywny i z pewnością zasługuje na miejsce w naszej diecie.
reklama

Na rynku jest wiele produktów oznaczonych jako chleb, ale niestety, jak to często w przypadku żywności bywa, wszystkie te produkty wytwarzane są w inny sposób i nie do końca zgodny z naszymi oczekiwaniami. Jeżeli chodzi o chleb, to wg mnie powinien być to produkt wytworzony ręcznie wg tradycyjnych metod fermentacji i często składający się z różnych świeżo mielonych całych ziaren zbóż i nasion.

 źródło: https://www.olgasmile.com/czy-chleb-jest-zdrowy.html


Moda anty-glutenowa

Wszyscy wiemy, że nie ma jednej diety dla wszystkich i nie każdy organizm trawi lub dobrze toleruje gluten Faktycznie, niektóre przewody pokarmowe ludzi są bardzo wrażliwe na gluten, co może być związane z wieloma autoimmunologicznymi reakcjami powstałymi w trakcie ich codziennego i z reguły dłogoletniego odżywiania. Celiakia jest bardzo realna i w żaden sposób nie sugeruje się, aby osoby cierpiące na nią zaczęły spożywać produkty zawierające gluten. Prawdziwa celiakia jest jednak dość rzadka.
reklama
Ze względu na pewne dość sprytne chwyty marketingowe wiele osób zdecydowało się przejść na „produkty bezglutenowe”, być może niepotrzebnie. Jeżeli przechodząc na taką dietę czujesz się lepiej – kontynuuj ją. Smakosze chleba mogą znaleźć tu przydatne informacje dla siebie, dzięki którym chleb ponownie zawita w ich diecie.

1 z 3
Jesz chleb? Nie ma w tym nic złego Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.