Dwie porady jak osiągnąć sukces treningowy

Każdy, kto kiedykolwiek podjął wyzwanie programu treningowego i zmiany odżywiania rozumie znaczenie wytrzymałości psychicznej. Ci, którzy mają zwykle unikatowy sposób myślenia o sukcesie najczęściej, dzięki niemu są w stanie przetrwać intensywny trening, poradzić sobie ze stresem, zobowiązać się do wykonania danego zadania oraz ostatecznie uzyskać ciało o jakim marzą.
reklama
Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją podróż, czy w fazie podtrzymania efektów – tu znajdziesz dwie rady, które pomogą Ci wyglądać i czuć się najlepiej.


źródło: www.sakthicomputersindia.com

#1 Pragnienie sukcesu większe niż obawy

Wszyscy od czasu do czasu doświadczamy uczucia strachu: strach przed porażką, lęk przed kontuzją, obawą przed nieznanym lub utrzymaniem wypracowanych rezultatów. Czy kiedykolwiek byłśś zaniepokojona faktem, że nie będziesz mógła odmówić sobie np. deseru po kolacji? lub obawiałaś się, że możesz zranić się lub nabawić kontuzji podczas próby „podnoszenia poprzeczki” własnych możliwości? Lub być może czułaś zdenerwowanie rozpoczynając nowy program treningowy? Są to powszechne obawy wielu ludzi. Ludzie, którym udało się odnieść sukces w tej dziedzinie ich życia od samego początku nadali swoim postępowaniom pewne priorytety. Ich pragnienie bycia zdrowymi, samoakceptacja oraz miłość do samych siebie zajmowały pierwsze miejsce przed strachem.

W chwilach słabości i strachu, który odczuwamy wszyscy, najważniejsze jest zadanie sobie pytania: co się dla mnie liczy najbardziej – mój strach przed nowym i słabość do czekolady czy może zadowolenie z własnego ciała i zdrowie? Kiedy postawisz na własne ciało i zdrowie, nie tylko Twoje obawy znikną, ale dasz sobie najlepszą szanse na to, aby osiągnąć zamierzony sukces.
reklama
#2 Zobowiązanie się do doskonałości, nie perfekcja

W chwili, kiedy uświadomisz sobie, że bycie zdrowym i sprawnym jest ważniejsze od perfekcji, całe Twoje nastawienie zmieni się na lepsze. To, co odróżnia ludzi sukcesu od wszystkich innych jest to, że dążą oni do doskonałości, ale nigdy nie wymagają od siebie rzeczy, których nie są w stanie wykonać czy osiągnąć. Stawiają na cele mierzalne.

Wymaganie od siebie ciągłej perfekcji sprawi tylko, że będziesz bardziej niespokojna i mniej pewna siebie, przez co nie będziesz czerpać radości nawet z niewielkich zmian i ogólnej aktywności fizycznej. To powinno być dla Ciebie przyjemnością i pewnego rodzaju zabawą, oderwaniem od codziennych zajęć. Dążenie do doskonałości jest z drugiej strony zobowiązaniem do doskonalenia. Chodzi o robienie czegoś najlepiej jak potrafisz bez konieczności dodawania niepotrzebnej presji bycia doskonałym cały czas, uczenia się na własnych błędach i celebrowaniu swoich osiągnięć. Ludzie, którzy wymagają perfekcji często boją się podejmować nowych wyzwań w obawie, że nie poradzą sobie w 100%. Jeden „oszukany” posiłek może być krokiem do ich rezygnacji, a tego chcemy uniknąć.

Ludzie, którym się udało i którzy dążą do doskonałości i zobowiązują się do bycia lepszymi mają bardziej pozytywne nastawienie do podjętych działań i więcej energii do zakończenia tego, czego się podjęli. Tak więc nic na siłę – starajcie się każdego dnia być lepszymi i cieszcie się z każdych, nawet najmniejszych rezultatów.


Dwie porady jak osiągnąć sukces treningowy Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.