5 sposobów, aby zwiększyć siłę woli i pokonać pokusy

Większość z nas uważa, że silna wola jest wrodzona, że jest magiczną siłą, że trafia się nielicznym szczęśliwcom, którzy osiągnęli cele wyznaczone przez siebie. Jednak według naukowców i psychologów, którzy specjalizują się w tego typu rzeczach, „silna wola” oznacza samokontrolę oraz podejmowanie inteligentnych strategii decyzyjnych.
reklama
Z jednej strony może to być zła wiadomość dla tych wszystkich, którzy wykorzystywali brak silnej woli jako pretekstu do podjadania lub braku utraty kilogramów podczas odchudzania. Z drugiej strony zaś, jest to dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że możesz doskonalić swoją siłę woli tak samo, jak inne umiejętności. Oto poniżej 5 sposobów, jak zwiększyć siłę woli i nie dać się pokusom.

 źródło: www.niceandsunny.com


Zmiana sposobu definiowania siły woli – zamiast myśleć o sile woli jako darze genetycznym, pomyśl o niej jako planie gry. Zamiast powtarzać: nie mam silnej woli, należy zadać sobie pytanie: jak poradzić sobie z tą sytuacją. Myślisz, że nie możesz zrezygnować z soli, że nie utrzymasz systematyczności treningowej, że nie zjesz samych warzyw itp. Pomyśl jeszcze raz. Zwykle „nie mogę” oznacza dokonanie wyboru. Ci, którzy wierzą, że siła woli nie jest ograniczonym zasobem łatwiej dopasują się do tego, co jest dla nich ważne i czego potrzebują.
reklama

Ustal własny sukces – jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić to stworzenie sobie takich warunków, które pomogą Ci odnieść sukces. Unikaj kupowania chipsów i ciasteczek. Jeżeli zdecyduje się na zakup czekolady, wybierz tą, która będzie wartościowa dla Twojego organizmu. Spójrz na to w ten sposób: kupując chipsy w sklepie opierasz się pokusie raz, kiedy weźmiesz je do domu pokusie musisz oprzeć się za każdym razem, kiedy wejdziesz do kuchni.

1 z 2


5 sposobów, aby zwiększyć siłę woli i pokonać pokusy Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.