Podstawowe zasady zdrowego odżywiania

Doświadczenie oraz liczne obserwacje pokazują, że wiele ludzi - jak nie większość -  napotyka często sporo problemów w walce ze zbędnymi kilogramami.

Zacznijmy od tego, jak to wszystko działa, uwzględniając  kilogramy do zrzucenia. Jeżeli kilka dodoatkowych kilogramów są Twoim problemem ruch będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Kiedy natomiast borykasz się z dużą nadwagą, tak naprawdę możesz zrobić bardzo wiele z własnym ciałem, co doprowadzi do osiągnięcia zauważalnych i ogromnych zmian w Twoim wyglądzie.
reklama
Ćwiczenia i dieta wymagają czasu.  Nie jest to szybki i wygodny proces, ale skuteczny. Najtrudniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych oraz nauczenie się prawidłowego myślenia o ćwiczeniach i podejmowaniu lepszych wyborów żywieniowych, które powinny stać się sposobem na życie, a nie na chwilę. Oczywiście, jeżeli opracujesz i zorganizujesz dobry program treningowy oraz ułożysz prawidłowy jadłospis zmiany pojawią się znacznie szybciej.

Psychiczne wymagania organizmu są bardzo proste. Na początku programu, Twoje ciało nie będzie zbyt wymagające. Do utraty zbędnych kilogramów wystarczy ograniczenie spożywanych kalorii i odpowiednia dawka aktywności fizycznej, w skrócie więcej ćwiczeń i mniej jedzenia. W rzeczywistości tak to właśnie działa. Przy większej nadwadze wystarczy spożywać mniej niż potrzebujesz do przeżycia, aby zobaczyć efekty i czuć się dużo lepiej.

źródło: www.mindbodybeard.com

Jesteśmy zbudowani, aby poruszać się. Kiedy trenujesz Twoje ciało uwalnia hormony zwiększające wydajność procesów regulujących myślenie i wydatkowanie energii. Wszystko to przyczynia się nie tylko do utraty wagi, ale także do lepszego samopoczucia, lepszej koncentracji i większej energii do życia.

Nasze ciało nie lubi dodatkowych kilogramów. Będąc genetycznie zaprogramowani na przeżycie nadmiar tkanki tłuszczowej spowalnia nasz organizm, a przecież nie o to nam chodzi - każdy z nas chce być sprawnym i zdrowym przez całe swoje życie.

Stosujesz się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania?
Powodzenia
reklama
Podstawowe zasady zdrowego odżywiania Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.