Squat: jedno ćwiczenie, wiele możliwości.

TRADYCYJNY SQUAT


Jedynym sposobem na to, aby w największym stopniu wpłynąć na właściwe mięśnie, zapobiec kontuzji kolan czy bólu pleców oraz uzyskać max korzyści jest opanowanie właściwej dla nich techniki.
reklama
Podczas wykonywania zwykłych przysiadów stań prosto z nogami ułożonymi na szerokość bioder lub nieco szerzej. Wyciągnij obie ręce przed siebie i wykonaj obniżenie ciała, uginając nogi w kolanach tak, aby nie przekraczały linii palców stóp (kolana powinny być bezpośrednio nad palcami). Podczas przysiadu pamiętaj zachowaniu prostych pleców oraz utrzymaniu ciężaru ciała na całych stopach z naciskiem na pięty.


źródło: http://www.newhealthadvisor.com/

SUMO SQUAT


Kiedy opanujesz tradycyjny przysiad możesz przejść do jego modyfikacji. Jedną z nich jest właśnie sumo squat. Podczas tej wersji ćwiczenia stań prosto i ustaw nogi znacznie szerzej niż biodra czy barki. Palce stóp ustaw na zewnątrz, ręce złącz przed sobą na wysokości klatki piersiowej lub umieść je na biodrach. Z tej pozycji wykonaj obniżenie ciała, uginając nogi w kolanach i przesuwając biodra w tył.
reklama
Uda podczas przysiadu powinny być równoległe do podłogi. Po wykonaniu przysiadu wróć do pozycji początkowej. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców i utrzymaniu ciężaru ciała na stopach. Przysiad powinien koncentrować mięśnie pośladków oraz wewnętrzne ud.


źródło: http://sweat.com/

Po opanowaniu prawidłowej techniki oby tych przysiadów możesz myśleć o dodaniu dodatkowego obciążenia w postaci hantli, ciężarków, sztangi czy kettlebells. Zwiększą intensywność ćwiczenia, przyspieszą wzrost oraz siłę mięśni.

2 z 2


Squat: jedno ćwiczenie, wiele możliwości. Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.