5 sposobów na przemycenie aktywności fizycznej w Twojej rodzinie cz 2

 
źródło: www.travelwithkidsguide.com


Zorganizuj wycieczkę – wymaga ona nieco więcej planowania niż inna aktywność, jednak jest warta swojej ceny. Zaplanuj szlak, jakim będziecie maszerować, jego poziom oraz długość wg Waszych rodzinnych umiejętności i doświadczenia. Jeżeli będzie to Wasz pierwsza wycieczka, zacznij od płaskich terenów i nie za długich tras. Nie chcesz przecież na wstępie zniechęcić dzieci. Z czasem zwiększaj długość i trudność wyprawy. Przygotuj kilka lekkich plecaków ze zdrowymi przekąskami i wodą. Utrzymuj zainteresowanie dzieci pozwalając im trzymać mapę szlaku i wg niej szukać konkretnych przedmiotów tj. kwiaty, ciekawe formacje na skałach itp.

reklama
Idź na przejażdżkę rowerową – jazda na rowerze jest świetnym sposobem, aby wyjść z domu i poćwiczyć w tym samym czasie. Jazda na rowerze jest także jednym z najlepszych sposobów, aby wzmocnić górne mięśnie rąk oraz nogi. Upewnij się, że podczas wycieczki rowerowej każdy ma kas i odpowiedni sprzęt oraz pamiętaj o zachowaniu ostrożności i zasad ruchu drogowego.

Skakanka – idealne rozwiązanie, aby rozładować zgromadzoną energię, zmniejszyć stres, poprawić koordynację i wytrzymałość. W trakcie skakania możesz także pośpiewać. Skakanka w umiarkowanym tempie może spalić do 800 kcal na godzinę.

2 z 2
5 sposobów na przemycenie aktywności fizycznej w Twojej rodzinie cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.