10 produktów, Które Wspomagają Odchudzanie! c.d.

4. Kapusta

Jest niskokaloryczna i pełna składników odżywczych tj. wapń, potas, witamina A. Jedna szklanka pokrojonej kapusty zawiera zaledwie 18 kalorii, około 4 gramów węglowodanów, 2 gramów błonnika i niecały gram tłuszczu i białka. Włączenie kapusty jako części planu żywienia podczas odchudzania skutkuje tym, że możesz jeść ją bez ograniczeń i liczenia kalorii. Warto wdrożyć także kapustę kiszoną, która usprawnia działanie jelit.
reklama

5. Grejpfrut

Zawiera dużą ilość wody i błonnika, które wspomagają dłuższe uczucie sytości oraz jest niskokaloryczny. Pół grejpfruta zawiera około 52 kalorii, 13 gramów węglowodanów, 2 gramy błonnika oraz niecały gram białka i tłuszczu. Owoc ten jest także doskonałym źródłem wapnia i witaminy C. Aby uzyskać wszystkie wartościowe składniki odżywcze zawarte w grejpfrucie bez dodatku cukru i kalorii należy spożywać go świeżego - nie w formie gotowego soku.

6. Płatki owsiane

Owsianka jest rewelacyjnym źródłem węglowodanów złożonych, błonnika i białka, które wszystkie razem doskonale zapewniają długie uczucie sytości. Jedna szklanka gotowanych płatków owsianych zawiera około 160 kalorii i około 6 gramów białka, 27 gramów węglowodanów, 4 gramów błonnika i 3 gramów tłuszczu.

7. Łosoś

Oprócz bycia doskonałym źródłem chudego białka, wspomagającego budowę masy mięśniowej, jest także idealny w trakcie odchudzania, gdyż zawiera mnóstwo zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3. Około 100 gramowy filet z łososia zawiera 155 kalorii, 22 gramy białka, 7 gramów tłuszczu oraz zero węglowodanów. Łosoś idealnie sprawdzi się na obiad połączony z warzywami i węglowodanami złożonymi lub śniadanie w postaci pełnoziarnistej kanapki z wędzoną rybą.

8. Jogurt naturalny

Nie wszystkie jogurty są sobie równe, jeżeli chodzi o utratę wagi. Większośc to te aromatyzowane i napełnione cukrem. Zwykły, niesłodzony jogurt naturalny ubogi w cukier i zawierający wysoką ilość białka.
Jogurt zawiera także probiotyki, które pomagają w utracie wagi poprzez poprawę wskaźnika dobrych bakterii w jelitach. Zaleca się szklankę jogurtu, która zawiera około 100 kalorii, 6 gramów węglowodanów, mniej niż jeden gram tłuszczu i aż 17 gramów białka.

9. Szpinak 

Podobnie jak kapusta jest niskokaloryczny, bogaty w błonnik i dużą zawartość wody, dzięki czemu można jeść go bez ograniczeń i wyliczeń w diecie. Jednak szklanka świeżego szpinaku zawiera zaledwie 7 kalorii, 1 gram białka, węglowodanów i błonnika.
reklama

10. Jabłka 

Nutką prawdy jest, że zjedzenie jednego jabłka dziennie trzyma Cię z dala od lekarza. Jedzenie jabłka na początku posiłku może pomóc w kontroli wagi. To dlatego, że jabłka zawierają duże ilości błonnika i wody, które zwiększają uczucie sytości. Małe jabłko zawiera 20 gramów węglowodanów, 4 gramy błonnika, 15 gramów cukru i niecały gram białka i tłuszczu. Całość to około 77 kalorii.

Powyższe produkty wspomagają uczucie sytości i tym samym szybszą utratę wagi, jednak dla zmaksymalizowania efektów konieczna jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych postach udostępnianych na blogu.

2 z 210 produktów, Które Wspomagają Odchudzanie! c.d. Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:40 Rating: 5

1 komentarz:

  1. W innym artykule piszecie żeby kapusty nie jeść przy odchudzaniu. Zdecydujcie się wreszcie.

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.