Krótki trening na brzuch na stojąco bez maty i bez brzuszków!

Od deski po brzuszki – wiele klasycznych ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonuje się na leżąco. Jednak tak naprawdę ćwiczeń wzmacniających i modelujących brzuch wykonywanych na stojąco jest mnóstwo. 

reklama
Jeżeli nie lubisz ćwiczyć brzucha leżąc masz alternatywę, która także niezwykle skutecznie wpływa na budowanie mięśni.

Krótki trening na brzuch na stojąco bez maty i bez brzuszków

W rzeczywistości ćwiczenia na stojąco zapewniają wyjątkowe i uzasadnione korzyści, których nie uzyskasz na macie. To czyni je wartościowym dodatkiem podczas każdego treningu. Kiedy wykonujesz większość ruchów funkcjonalnych (czyli tych na co dzień), cały tułów musi zaangażować się, aby pomóc w znalezieniu odpowiedniej pozycji potrzebnej do prawidłowego wykonania danego ruchu w sposób poprawny i bezpieczny. Podstawowe ćwiczenia na stojąco są istotne w planie treningowym, ponieważ wiele czynności w życiu codziennym wykonuje się właśnie w pozycji pionowej. Ćwiczenia na mięśnie brzucha na stojąco wpływają nie tylko na wzmocnienie i budowanie mięśni, ale także na poprawę stabilności ciała i równowagę, czego nie dają ćwiczenia na leżąco na macie.
reklama
Zobacz również: Wall workout, czyli trening przy ścianie modelujący całe ciało (6 ćwiczeń)

Jeżeli pracę nad mięśniami brzucha opierasz głównie na ćwiczenia na macie zachęcam do wypróbowania ćwiczeń na stojąco. Idealny plan treningowy powinien obejmować zarówno ćwiczenia na brzuch na leżąco, jak i ćwiczenia na brzuch na stojąco. Poniżej znajdziesz propozycję krótkiego treningu bez maty i bez brzuszków.
reklama


Krótki trening na brzuch na stojąco bez maty i bez brzuszków! Reviewed by Sylwia on 19:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.